Filtras
Jelena Kurbatova nuotrauka

~2015-12-11~

PATARIMAI JAUNIKIUI: KAIP IŠSIRINKTI TINKAMUS BATUS?

Tikriausiai ne kartą teko girdėti posakį, jog moterys pirmiausia atkreipia dėmesį į vyro batus ir būtent pagal tai juos vertina. Batai yra svarbi vyro stiliaus detalė, na o per vestuves ši detalė, apskritai vienas esminių elementų jaunikio aprangoje. Nuotakos turi daug kuo pasipuikuoti per vestuves: tai ir suknelė, ir bateliai, puokštė, makiažas, šukuosena, manikiūras ir dar daug kitų dalykų. O kuo pasipuikuoti vyrui? Pagrindiniai elementai, kuriais jis išsikirs iš minios bus kostiumas ir žinoma batai! Juk visos liaupsės nukeliauja nuotakai. Mes nenorime pasakyti, jog jaunikis nėra svarbus, tačiau turime pripažinti, jog didžioji diena priklauso nuotakai. Taigi, kokius jaunikiui pasirinkti batus, kad jie būtų tinkami, o atrodytų nepriekaištingai?

Jelenos Kurbatovos nuotrauka

Tinkama spalva

Nuo ko gi daugiau pradėti, jeigu ne nuo batų spalvos. Beje šis veiksnys yra labai svarbus renkantis batus vestuvėms, todėl nenuvertinkite to. Jaunikis dažniausiai turi du pasirinkimus -  arba juodi batai, arba rudi. O visa kita priklauso nuo to, kaip atrodys jo kostiumas. Apskritai juodi batai yra labiau formalūs, nei rudi, todėl jie suteikia daugiau klasikos prieskonio. Taigi,  jeigu per vestuves vilkėsite tamsios spalvos kostiumą (išskyrus tamsiai mėlyną, jūrų laivyno uniformos spalvą), tuomet juodi batai yra tiesiog privalomi. Rudos spalvos batai turėtų būti avimi tik su tamsiai mėlynos (jūrų laivyno uniformos) spalvos kostiumu. Rudos spalvos baitai taip pat suteikia tam tikrą kaimiškumo prieskonį, taigi, jeigu savo vestuves švęsite kaime, klėtyje ar pasirinksite kaimo stiliaus tematiką, rudi batai tiesiog tobulai derės.

Stilius

Vestuvėms siūloma rinktis vieną iš keturių batų stilių. Batų žinovai išskiria tokius 4 vyriškų batų stilius: Oxford batai, Derby batai, Strap batai ir įsispiriami, vadinamieji Slip – on batai. Taigi, kuo jie skiriasi?

Pirmieji Oxford kategorijos batai pasižymi tuo, jog yra uždaro varstymo formalūs batai. Šie batai įvardijami kaip patys formaliausi ir būtent tokio stiliaus batai dažniausiai dėvimi prie kostiumo. Šie batai puikiai tiks bet kokiai oficialiai šventei, o vestuvių ceremonijai tai nuostabus pasirinkimas.

Antroji batų stiliaus kategorija yra Derby batai. Šie batai, nuo pirmųjų skiriasi tuo, jog jie yra atviro varstymo. Šis batų stilius gali svyruoti tarp itin formalių ir labiau kasdienių batų. Tokio stiliaus vyriškus batus rasite kiekvienoje parduotuvėje. Jie taip pat puikiai tiks jūsų vestuvėms.

Trečioji batų kategorija, vadinamieji Strap batai. Šis batų stilius išsiskiria tuo, jog neturi jokių raištelių, o prie pėdos prisitvirtina dirželiu ir sagtimi. Dirželių ar sagtelių gali būti keletas. Jeigu norite paįvairinti savo vestuvinį stilių, šiuos batus galite drąsiai rinktis.

Paskutinioji kategorija, tai įspiriami batai, kitaip vadinami Slip on, o prie kojos jie nesitvirtina nei raišteliais, nei dirželiais.  Šie batai yra mažiausiai formalūs bei mažiausiai įpareigojantys. Taip pat jie yra patys patogiausi ir tikriausiai labiau tinka verslo susitikimams. Tačiau, jeigu jūsų vestuvės nėra itin formalios, o patogumas jums labai svarbus, šie batai tikrai neatrodys prasčiau nei pirmieji. Viskas priklauso nuo jūsų vestuvių tematikos.

Medžiaga

Tikriausiai, žinote, apie kokią medžiagą mes kalbėsime, kadangi vyrai dažniausiai renkasi tik tokius batus. Taip, tai oda. Odiniai batai yra numeris vienas, kurį turėtų rinktis kiekvienas jaunikis. Jeigu jūsų vestuvių stilius nereikalauja kitaip, arba įpareigoja avėti atitinkamą avalynę. Odiniai batai ne šiaip yra populiariausi ir dažniausiai pasirenkami vyrų. Tai kokybė bei prabanga. Kadangi tai jūsų vestuvės, negailėkite išleisti daugiau pinigų kokybiškiems odiniams batams. Nes tvarkingi ir kokybiški batai, tai tarsi paskutinis štrichas užbaigiantis jūsų įvaizdį.

1605521319virsas_geras.jpg

NAUJAS VESTUVIŲ ŽURNALAS IŠTEKU.LT - JAU PREKYBOJE

Vestuviniai bateliai

KAIP IŠSIRINKTI VESTUVINIUS BATELIUS?

Daugiau
naujienų

ajax loader