Filtras
Vestuvių apšvietimas: pataria Mantas Karpovičius

~2016-09-01~

Vestuvių apšvietimas: 10 dalykų kuriuos privaloma žinoti

Kuriant tobulą šventę reikia nepamiršti nė menkiausių smulkmenų. O ta “smulkmena” gali būti ne servetėlių spalva ar stalo kortelių šriftas, bet profesionalus šventės apšvietimas. Kalbinamę Mantą Karpovičių, kuris siūlo ypatingus apšvietimo sprendimus vestuvėms ir kitoms šventėms.

1. Kodėl reikia apšvietimo?

Manau, jog kiekviena renginio dalis yra labai svarbi: vedėjas, maistas, aptarnaujantis personalas, dekoras ant stalų ir kita. Kiekviena detalė vaidina tam tikrą vaidmenį ir jeigu kažkurios nėra - tuomet vestuvės bus nevisiškai užbaigtos.

Didžiulis skirtumas kaip vestuvių vieta atrodo su apšvietimu ir be jokio. Be to, tai labai veikia žmones - jie labiau atsipalaiduoja ir šventiškiau jaučiasi. Apšvietimas, kaip ir muzika - aktyvesnė kviečia šokti, o rami - atsipalaiduoti. Šviesa taip pat turi tokį poveikį žmonėms.

2. Kur tinka apšvietimas?

Vietos, kuriai norite apšvietimo, sienos turi būti kuo šviesesnės. Taip pat reikia, jog nebūtų dekoratyvių atramų ar pakilimų, kurie “laužtų” šviesą. Pati sienų faktūra gali būti nelygi ar grubiai tinkuota.

Patalpos dydis reikšmės neturi - tiesiog kuo didesnė salė, tuo daugiau prožektorių reikės.

Tiesa, kartais apšvietimas sukelia nepatogumų salės šeimininkams, nes apšvietus labai pasimato nusilupę tapetai ar voratikliai palubėse.

3. Kaip išsirinkti?

Jeigu turite dekoratorius - jie gali rekomenduoti. Jeigu vestuvėse dominuoja viena spalva - tada rinktis ją. Peržiūrėkite mūsų darbų pavyzdžius ir tikrai suprasite kas jums gražu ar ko jūs norite.

Visi spalvų niuansai programuojami vestuvių šventės vietoje, nes įmanoma išgauti be galo daug atspalvių.

4. Kas yra spalviniai ornamentai apšvietime?

Į prožektorius dedasi papildomi trafaretai, vadinamos gobos, dėl kurių ant vestuvių sienų, grindų ar lubų galima “išpiešti” įvairiausius raštus. Tai gali būti ornamentai, derantys su jūsų vestuvių tema ar raštų motyvais, taip pat jūsų inicialai. Šiuos trafaretus reikia užsakyti papildomai iš anksto ir tai kainuoja daugiau - vienam prožektoriui apie 40-50 Lt.

5. Kiek reikia prožektorių?

Kuo daugiau - tuo geriau. Dažnai jaunieji renkasi keturis prožektorius kampuose ir tuo apšvietimas baigiasi. Mūsų politika šiek tiek kitokia - mes siūlome vieną paketą. Atvažiuojame, atsivežame visko kiek turime ir galime ir tada statome kiek įmanoma daugiau prožektorių.

Ypatingai gražiai atrodo, kuomet prožektoriai šviečia ne tik sienas, bet ir kiekvieną svečių stalą.

6. Gal geriau nuomotis pačiam?

Taip, galima, bet ar verta? Įmonės nuomoja pavienius prožektorius, bet tuomet turėsite taip pat papildomai nuomotis laidus, šviesos pultą. Juos sustatyti ir sujungti reikia mokėti, o renginio metu reikalingas apšvietėjas. Todėl paprasčiau yra visa tai patikėti mums ir jums nereikia sukti galvos.

7. Kokių spalvų apšvietimas madingiausias?

Praėjusiais metais mėlyna, nes daug žmonių rinkosi mėlynų vestuvių temą. Taip pat daug kur dera geltona ar auksinė spalva. Žmonės renkasi ne pagal madingumą, o tai kas patinka jiems. Kai kurie bijo ryškių spalvų ir nori kuo labiau pastelinių atspalvių, o tai irgi išsprendžiama.

8. Ar fotografuojant neiškreipia žmonių veidų spalvų?

Geras vestuvių fotografas nufotografuos bet ką. Žinoma, jiems tenka pavargti, bet suranda būdus padaryti gerai.

9. Ar gali vakaro metu keistis spalvos?

Žinoma, šventei labiau vakarėjant ir kai svečiai persikelia į šokių aikštelę spalvos gali būti intensyvesnės. Toks šviesos pasikeitimas lyg ir žymi ribą kada baigiasi ramioji dalis ir prasideda linksmybės. Su ryškia šviesa svečiai labiau atsipalaiduoja ir pasijunta kaip klube.

10. Kokį biudžetą rekomenduojate skirti apšvietimui?

Apšvietimas nėra pigus malonumas. Žinoma, galima imti iš nuomos punkto prožektorius už 30 Lt parai, o jų reikės kažkur 20 vienetų...  Dar reikės laidų, pulto, pačiam viską vežioti ir sukti galvą. Kaina be apšvietėjo gausis 900 Lt neskaičiuojant jų pastatymo ir derinimo.

Mes taikome standartinį 1500 Lt mokestį už kurį viskas bus padaryta - atvežta, pastatyta, suprogramuota, dirbs visą laiką apšvietėjas, o paskui ir viską išmontuos.

Konsultavo Mantas Karpovičius

1529381879apsvietimas_girliandos_2BeeStudio.jpg

20 APŠVIETIMO IDĖJŲ VESTUVĖMS

Daugiau
naujienų

ajax loader