Filtras
Pajūrys. Nuotrauka

~2013-06-08~

6 NETRADICINĖS VIETOS LIETUVOJE, KUR GALIMA SUSITUOKTI

Prieš kelerius metus mūsų šalies įstatymai pagaliau leido santuoką įteisinti ne tik civilinės metrikacijos biuruose ar bažnyčiose, bet ir jaunavedžių pasirinktose vietose. Norite sukurti išskirtinę ceremoniją? Pristatome gražiausias Lietuvos vietas, kur būtų galima prisiekti amžiną meilę.

1. Pajūrys

Vėjyje plazdanti suknelė, po kojomis byrantis smėlis ir beribis mėlis... Vestuvės ant jūros kranto yra pačios romantiškiausios ir ši vieta garantuotai turi pirmą vietą netradicinių vestuvių ceremonijų sąraše. Galima rinktis nuošalesnes Palangos pakraščių vieteles ar Lietuvos perlą - Kuršių Neriją. 

2. Pilys ir dvarai

Lietuvoje atsiranda vis daugiau puikiai restauruotų dvarų ir nedidelių pilaičių, kurios galėsite ne tik susituokti, bet ir vėliau atšvęsti vestuves. Jei svajojate apie iškilmingą viduramžių stiliaus puotą, toks pasirinkimas tikrai jums. Vilniuje svečių laukia Verkių rūmai, Kaune - Kauno pilis (joje vyksta tik ceremonija) ir Raudondvario pilis, jaukių dvarų galima rasti ir kitose Lietuvos vietose. Jei švęsite vestuves pavasarį, ji galėtų sutapti su nuostabia Burbiškio dvare vykstančia tulpių švente, kai vienu metu pražysta tūkstančiai spalvingų tulpių.

3. Piliakalniai

Jei svajojate apie ypatingą ryšį su gamta, gal domitės pagoniškomis tradicijomis, tuoktuvių ceremoniją galite daryti ant piliakalnio ar kito kalno. Dažnai nuo tokių vietų atsiveriantis vaizdas tiesiog gniaužia kvapą, o ištarti priesaikos žodžiai kyla aukščiau dangaus. Ypatingai piliakalnius mėgsta pagoniškomis tradicijomis besidomintys jaunavedžiai.

4. Muziejai

Klaipėdoje jaunavedžiai jau pamėgo Laikrodžių muziejų, o jūs galite pagalvoti apie kitą įdomią vietą. Rinkitės ne tik pagal muziejaus grožį, bet ir jo tematiką. Gal esate du išdykę velniukai ir vestuves jums derėtų švęsti apsuptiems saviškių - t.y. velnių muziejuje? Žinoma, vietą reikės suderinti ne tik su civilinės metrikacijos biuru, bet ir pačiu muziejumi.

5. Botanikos sodai

Nenorite lipti ant kalno, bet norisi daug gėlių ir gamtos? Išsirinkite laikotarpį, kuomet žydi jūsų mėgstamiausios gėlės ir ore sklando jų kvapas ir ceremoniją atšvęskite botanikos sode - jie yra Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

6. Originalios erdvės

Pirmas susitikimas įvyko traukinių stotyje? Atšvęskite vestuves ten. Norite iškart lėkti į Karibus - tuokitės oro uoste. Galima tuoktis plaukiant laivu, apsuptiems sniego uždarose slidinėjimo trasose ar žirgyne. Svarbu, kad pasirinkimas tiktų abiems jaunevedžiams, o prisiminimai liks visam gyvenimui.

ĮSIDĖMĖKITE! Lietuvos įstatymai skelbia, jog santuokos registravimo ceremonija gali būti organizuojama civilinės metrikacijos įstaigos patalpose arba savivaldybės tarybos nustatytose reprezentacinėse vietose santuokoms registruoti (toliau vadinama – reprezentacinės vietos). Jeigu reprezentacinės vietos nėra nustatytos, santuokos registravimo ceremonija gali būti organizuojama norinčių susituokti pasirinktoje vietoje, jei tai neprieštarauja viešajai tvarkai ir gerai moralei, nekelia pavojaus gyvybei ar sveikatai. Ši vieta turi būti civilinės metrikacijos įstaigos, registruojančios santuoką, aptarnaujamos savivaldybės teritorijoje.

Lietuvos Respublikos herbas ir valstybės vėliava privalo būti civilinės metrikacijos įstaigos patalpoje, kurioje organizuojama santuokos registravimo ceremonija, taip pat, esant galimybei, ir kitose santuokos registravimo ceremonijos organizavimo vietos

Nuotrauka "Mantas Pra Photography"
 

1588048968ceremonijos_vietos_puosimas_2.jpg

IŠVAŽIUOJAMOSIOS CEREMONIJOS DEKORAS: KLASIKINIAI IR ORIGINALŪS SPRENDIMAI

KĄ BŪTINA ŽINOTI PUOŠIANT BAŽNYČIĄ? Atsako: Janinos gėlės

KĄ BŪTINA ŽINOTI PUOŠIANT BAŽNYČIĄ

Vestuvių arkos puošimas

VESTUVIŲ CEREMONIJOS ARKA: KAIP JĄ PAPUOŠTI?

Idėja fotosesijai

VESTUVIŲ IDĖJOS: IKEA DAIKTAI

Daugiau
naujienų

ajax loader