Filtras
Vestuviu_fotografas_Fotoidile.lt

~2015-09-15~

KIEK SUSITAUPO VESTUVĖMS RUDENĮ?

Birželį, liepą ar rugpjūtį? - svarsto ne vienas ką tik pasipiršęs laimingasis ar ką tik sutikusi laimingoji. Ar dar laisva ši sodyba, ar dar spėsim pasikviesti išsvajotus vestuvių muzikantus? - naktimis nemiega jaunamartės, jaunikiai ir jų mamos. Tada padus pakutena išganinga mintis – rugsėjis ! Rugsėjis, spalis, netgi lapkritis – puikūs mėnesiai vestuvėms. Apie rudeninių vestuvių privalumus kalba vestuvių planavimo ekspertai.

Šventės vieta bei maitinimas

Kalbiname Akmenių dvaro (Kėdainių raj.) šeimininkus:

- Kiek skiriasi sodybų vestuvėms nuomos kaina rudenį nuo vasaros? Kiek galime sutaupyti?

- Sodybų nuomos kainos kinta pagal lapų  kiekį. Krenta lapai - krenta ir kainos. Rugsėjį, kol dar yra lapų, nuomos kaina yra tokia pati kaip vasarą, tai sąlygoja rugsėjį dar tradiciškai išsilaikantys geri orai, o spalį ir lapkritį kaina sumažėja apie 20-30%. Akmenių dvaro nuomos atveju, nuomuojant visą sodybą, spalį arba lapkritį galima sutaupyti net iki 300 Eur.

- Ar skiriasi maitinimo kainos?

- Maitinimo kainos nesiskiria. Nors turėtų didėti, nes šaltesniu metų laiku, žmonės daugiau valgo (šypsosi).

- Kokie dar privalumai galimi švenčiant rudenį?

- Viską dažniausiai puošiame gėlėmis, o rudens sezono metu floristikos paslaugų kainos irgi šiek tiek sumažėja dėl sumažėjusių užklausų bei darbų kiekio, taip pat atsiranda atsiranda galimybė panaudoti sezonines gėles. Nors gėlės artėjant žiemai pradeda labai brangti.

Kitas, nebūtinai finansinis privalumas - ekologiškas ūkis, kuriame auga 500 obelų, o iš jų kiekvieną rudenį spaudžiame šviežias, natūralias ir ekologiškas obuolių sultis.
Taip pat daugelyje Lietuvos sodybų rudenį atsiranda smagumas naudotis pirtelės ir kubilo privalumais bei jaukiai pasišildyti prie židinių.


Renginių vedėjai bei muzikantai

Jūsųrenginiai.lt vedėjas Haroldas Urbonavičius:

„Renginių vedėjai nėra labai jautrūs sezoniškumui, tuo labiau kainai. Juk geras vedėjas – visada pilnas gerų idėjų ir energijos, nesvarbu, tai vasara ar žiema. Todėl čia svarbiausia, ne kada švęsite savo šventę, o kada imsite ją planuoti – kuo anksčiau pradėsime, tuo puikesnių rezultatų pasieksime. Su kai kuriomis poromis spėjame tiek daug visko aptarti, kad per vestuves jaučiamės vos ne kaip seni geri pažįstami – o tai ir yra nuostabu!

Muzikos leidėjai (DJ) taip pat suka muziką ištisus metus – žiemą vasarą yra daugybė vakarėlių, nebūtinai vestuvių, todėl tai nepaveikia kainodaros. Šioks toks skirtumas jaučiamas kalbant apie gyvus muzikantus – vasara jie turi kiek daugiau pasiūlymų groti gyvai įvairiose šventėse,  festivaliuose, todėl gali būti, kad už laiką vestuvėse sumokėsite šiek tiek brangiau nei kviesdamiesi ne sezono metu, pvz. rudenį."

Vestuvių fotografai

Fotografė Sandra iš „Foto idilės“:

„Fotografų paslaugos visą sezoną kainuoja gana panašiai, o šventinių fotosesijų pikas trunka nuo gegužės iki pat spalio. Vis dėlto, jau nuo spalio, atsiranda daug didesnė galimybė susitarti su norimu fotografu, tuo tarpu fotografai turi daugiau laiko nuotraukų paruošimui, tad nekantruoliai savo nuotraukyčių sulauks daug greičiau. Dar kitas privalumas fotosesijai rudenį – nepakartojama auksinė šviesa, nuostabios šiltos spalvos gamtoje, mažiau besifotografuojančių populiaresnėse fotosesijų vietose. Tačiau primenu, kad rudenį daug anksčiau temsta, todėl reikia greičiau suktis, be to, fotografavimąsi lauke ima riboti dažnesni rudeniniai lietūs, šaltesnis oras.“

Vestuvių dekoracijos

Kalbiname Jūsųrenginiai.lt dekoratorę Gabrielę:

- Ar skiriasi vestuvių dekoravimo, žaliavų kainos vasarą ir rudenį?

- Iš tiesų vestuvės rudenį padeda puošybai išleisti mažiau pinigų, svarbu tik turėti noro ir fantazijos. Sutaupyti galima naudojant gamtos gėrybes: kankorėžius, samanas, lauko gėles, smilgas, javų varpas. Sezoninės Lietuvoje augančios gėlės, tokios kaip jurginai, astrai, chrizantemos, gali pakeisti brangias importines gėles. Stalus taip pat galima pošti  uogomis ir vaisiais. Rudens sezonu puikia dekoro detale tampa ir auksiniai lapai, lankstant juos galima išgauti rožės formą. Medžių lapai gali būti naudojami ne tik kaip dekoracijos, bet kaip ir „žiedlapiai“ - raudonai žaliai geltonam lietui po ceremonijos.

Peržvelgus esminių vestuvinių išlaidų lentelę, galima teigti, kad vestuvės rudenį  iš tiesų apsimoka – galima sutaupyti nuo 300 iki 500 Eur. O kur dar puikios nuotraukos, romantiška atmosfera ir didesnė galimybė rinktis jūsų išsvajotą vestuvių vietą ar fotografą.

  Sodyba/salė Maitinimas Muzika Vedėjai Fotografai Dekoracijos
Vasara

~1000 Eur

~44 Eur

720 Eur

~
 
1000 Eur

kinta

Ruduo

-300Eur

Nesikeičia -100 Eur su išimtimis Nesikeičia Nesikeičia

Iki 100 Eur mažiau


 

1618808543inesa_(1).png

VIDEO: VESTUVIŲ DEKORAS IR GĖLĖS

1586348104korteles_Pinterest.jpg

TOP10 STALO KORTELIŲ IDĖJŲ

1555560263P.O._[2K]_-83.jpg

IDĖJA VESTUVĖMS: bohemiška šventė senoje oranžerijoje

1529381879apsvietimas_girliandos_2BeeStudio.jpg

20 APŠVIETIMO IDĖJŲ VESTUVĖMS

Guboja vestuvėse

50 IDĖJŲ, KAIP GALIMA PAPUOŠTI VESTUVES SU GUBOJA

Daugiau
naujienų

ajax loader