Filtras
Jurgita Lukos photography

~2015-01-23~

VESTUVIŲ DEKORO TENDENCIJOS 2015-ais

Kiekvienais metais galima išskirti keletą ypatybių bei naujovių, kuriomis pasižymės vestuvės. Prieš kelerius metus itin populiarus buvo mėlynų vestuvių koloritas, paskui visi viską puošė tik bijūnais, vėliau rinkosi tik temines vestuves, todėl šįkart norime pristatyti kokios vestuvių dekoro tendencijos laukia šį sezoną.

Mums į pagalbą patarti atskubėjo vestuvių dekoravimo ir organizavimo profesionalai - vestuvių planuotoja Lina iš "Mažos smulkmenėlės".

- Kokios spalvos vyraus 2015-tais?

- Nuspręskite kokius spalvų tonus norite matyti savo šventėje. Ar Jums labiau patinka gaivūs šaltesni spalvos deriniai – žalsva, turkio, vandenyno žydra, akvamarino, ar visgi šiltesni tonai – kreminė, skrudintų migdolų, avietinių ledų ir mandarino atspalvių deriniai? Pasirinktos spalvų gamos turi atspindėti Jus, kaip asmenybes. Jei nebijote eksperimentuoti, derinkite šaltus tonus su šiltesniais, pavyzdžiui sidabrišką šviesią pilką spalvą su gelsvais, žalsvais ar net švelniais pasteliniais rožiniais atspalviais.

Populiari bus žalia spalva ir įvairūs jos atspalviai – įkvėpti gamtos. Naudokite dekore pačias įvairiausias žoleles bei augalų lapus – rozmarino, mėtų, citrusinių vaisių šakeles, magnolijų ar paparčių lapus — jais galite dekoruoti meniu ar vardo korteles, jaunųjų kėdžių atlošus, panaudoti gėlių kompozicijose, supinti iš gėlių ir lapų arką ar papuošti patalpose esančius šviestuvus.

 

Klasika visada išlieka madinga, tad jei esate neabejingi klasikiniam – romantiškam vestuvių stiliui, derinkite neutralias spalvas – baltą, dramblio kaulo su aukso, sidabro, bronzos ar vario atspalviais, sukurdami elegantišką, prabangų, laikui nepavaldų vestuvių dekorą. Vario spalva ir deriniai su ja bus išties madingi.

Populiari 2015-aisiais bus ir burgundiško vyno, granatų spalva ir galimi jos deriniais su aukso, rožinio aukso ar vario atspalviais arba su kreminiais, pasteliniais rausvais tonais.

- Kokios naujovės?

- Praėjusiais sezonais itin pamėgtos vestuvių temos, tokios kaip vestuvės kluone, ar filmo Didysis Getsbis (Great Gatsby) įkvėptos vintage stiliaus vestuvės, pamažu užleidžia vietą moderniai prabangai bei romantiškoms, rafinuotoms vestuvėms.

Šiuolaikiškų, modernių vestuvių dekoras neturi būti minimalistinis ir blankus. Derinkite šviesius, baltus ar kreminius atspalvius su intensyvesniais – aguonų raudonumo, arba baltos ir juodos spalvos derinį pagyvinkite smaragdo žalios spalvos akcentais. Šventės vietoje įprastus apvalius staliukus keiskite kvadrato ar stačiakampio formos stalais. Iš jų galite patalpoje netgi sudėlioti pasirinktą geometrinę formą. Nesirinkite kėdžių su klasikiniais baltais užvalkalais, paieškokite galimybių išsinuomoti dailias kėdes, kurių nereikės papildomai dekoruoti.

Viena iš ryškesnių dekoro naujovių – kabantys papuošimai. Ieškantiems netradicinių dekoro spendimų 2015 metais siūloma išmėginti kabančias dekoracijas. Pakabinti galima ne tik lempučių girliandas, audinius, užuolaidas ar juosteles, tačiau net ir stalo dekoracijas. Jei tik yra tam sąlygos patalpose, virš stalų siūloma pakabinti gėlių kompozicijas, žibintus, žvakides ir t. t.

 

Dar vieną itin prabangiai atrodančią dekoro tendenciją išpopuliarino amerikiečių televizijos realybės šou žvaigždė Kim Kardashian, kurios vestuvėse ceremonijos vieta buvo dekoruota tūkstančiais žiedų nuklota gėlių siena.

Dekoras "Mažos smulkmenėlės"

Tokią idėją galima pritaikyti ne tik ceremonijos vietos puošimui, bet ir fotosesijos su svečiais vietai išskirti. Norint pasigaminti tokią gėlių sieną patartina kreiptis į specialistus, nes šios dekoracijos gamyba reikalauja ne tik daug darbo ir laiko, tačiau ir specialaus transporto atgabenimui į reikiamą vietą.

Itin daug dėmesio bus skiriama šventės vietos apšvietimui – poros pamėgo visur kabančias jaukias lempučių girliandas, kuriomis dekoruoti galima ne tik lauke esančias erdves, bet ir patalpas viduje.

- Kokios gėlės?

- Populiarūs išlieka nuotakų pamėgti bijūnai. Tačiau vis dažniau nuotakos renkasi angliškąsias rožes, taip pat hortenzijas, jurginus bei vėdrynus nuotakos puokščių gamybai bei dekorui. Šios gėlės žavi savo spalvų palete, puriais žiedynais ir puikiai dera tiek romantiško stiliaus, tiek moderniai nuotakai.

Dekoras "Mažos smulkmenėlės"

Stalo dekore vieną didelę gėlių kompoziciją keičia keletas mažesnių, įvairesnių kompozicijų, ar tiesiog palaidų žiedų, sumerktų į dailias vazas, stiklainiukus, indelius šalia priderintų žvakių, žvakidžių ir kitų detalių, taip sudarant įdomų, įtraukiantį įspūdį, kuomet kaskart pažvelgus į stalą pastebi kažką naujo.

Dekoras "Mažos smulkmenėlės"

- Kokios vestuvių dovanėlės svečiams?

- Jaunieji ir toliau dažnai rinksis gardžias valgomas dovanėles svečiams. Tačiau atsiranda nauja tendencija dovanoti ne vieną daiktą, o komplektuoti rinkinukus iš keleto smulkių dovanėlių, bei jas dailiai supakuoti į vieną dėžutę ar personalizuotą maišelį su Jaunųjų inicialais.

Itin populiaru dovanėlėmis pasirinkti ekologiškus produktus ar pačių gamintus saldėsius – sausainius, uogienės indelius, džiovintą arbatą ir t. t.

- Kas jau nebepopuliaru?

- Popieriniai kinietiški žibintai užleidžia vietą šviečiančių lempučių girliandoms. Taip pat vadinamuosius pom-poms burbulus iš popieriaus dekorui renkasi vis mažiau Jaunųjų.

- Ką gali dekoruotis patys, ką patikėti profesionalams?

- Jei esate kruopštūs ir nagingi, pasigaminkite patys kvietimus bei svečių vardo korteles. Taip sukursite jaukius akcentus savo šventei, kurie bus itin mieli ir asmeniški Jums ir Jūsų svečiams.

Pagaminkite Jūsų kaip poros įsimintinų akimirkų, užfiksuotų nuotraukose, koliažą. Svečiams tai bus maloni atrakcija. Nuotraukas galite sukabinti terasoje ar ant langų, o galbūt įrėminti ir dailiai išdėlioti šventės vietos interjere.

Jei neturite floristo patirties, gėlių kompozicijas šventės dekorui patikėkite profesionalams. Jie ne tik parinks tinkamiausias gėles tam sezonui, bet ir užtikrins, kad gėlės būtų šviežios ir nenuvystų šventei dar neprasidėjus.

- Ar lengva Lietuvoje rasti daiktų dekorui ar geriau užsakinėti iš užsienio?

- Lietuvoje yra tikrai gausus įvairių dekoro medžiagų ir priemonių pasirinkimas. Jų galima rasti prekybos centruose, interjero detalių salonuose, internete. Daug gali pasiūlyti pati gamta – dekore naudokite samanas, kankorėžius, uogas ir t. t. Svarbiausia pasitelkti fantaziją. Stalo takelius galima pasisiūti iš audinių parduotuvėse nukainuotų atraižų. Įvairių senovinio (vintage) stiliaus dekoro elementų galima pasiieškoti antikvariatuose, kurie kai kuriuos daiktus nuomoja. Taip pat nepatingėkite apsilankyti sendaikčių turguose, kuriuose galima rasti senovinių indų, porceliano, knygų, nuotraukų rėmelių ir pan.

Tačiau nepamirškite, kad dekoras turi būti neperkrautas, subtilus, derantis prie šventės vietos interjero.

Ačiū už konsultaciją!

www.mazossmulkmeneles.lt

www.facebook.com/mazos.smulkmeneles

Titulinės nuotrauka - Jurgita Lukos Photography

astalo puosyba ir dekoras

STALO PUOŠYBA: KAS NAUJO?

Vazos gėlėms vestuvėse. Infantė

3 TAISYKLĖS, KAIP IŠSIRINKTI VAZAS GĖLĖMS VESTUVĖSE

Monte Pacis

RUDENS DEKORAS

5 TOP VESTUVIŲ AKCENTAI pagal Išteku.lt

5 TOP VESTUVIŲ AKCENTAI pagal Išteku.lt

Saldaus stalo dekoras

SALDUS STALAS: 43 IDĖJOS KAIP JĮ DEKORUOTI

Vestuvių paroda - Išteku.lt

VESTUVIŲ PARODA VILNIAUS ROTUŠĖJE

Svečių vietas pažymėkite dailiomis kortelėmis.

VESTUVIŲ SVEČIŲ SUSODINIMO ETIKETAS

Daugiau
naujienų

ajax loader