Filtras
Monikos Požerskytės nuotrauka

~2013-07-22~

GYVENU SVETUR. KAIP SUORGANIZUOTI VESTUVES LIETUVOJE?

Laura ir Edgaras jau dešimtmetį gyvena Jungtinėse karalystėse. Susitiko jie čia ir ateitį įsivaizduoja būtent čia. Jau keletą metų artimieji “spaudžia” sumainyti žiedus ir pagaliau jie nusprendė tai padaryti. Tam, kad priminimai išliktų ilgam, nusprendė nepamiršti lietuviškų šaknų ir vestuves iškelti gimtojoje žemėje. Be to - vestuvės gimtinėje kainuos žymiai pigiau nei tokia pati šventė čia. Bet grįžti anksčiau ir viską suorganizuoti, nėra kada. Kaip tai padaryti?

Civilinė metrikacija

Nors neseniai pradėjo veikti Metrikacijos paslaugų informacinė sistema, kurioje daug prašymų galima užpildyti internetu, bet santuokos prašymo ten pateikti vis dar negalima. Pagal Lietuvos respublikos įstatymus prašymą santuokai turi įteikti abu asmenys kartu atvykę į pasirinktą Civilinės metrikacijos biurą. Išimčių nėra, nepriimami nei įgaliojimai, nei kiti popieriai. Tad vieną kartą į Lietuvą prieš vestuves teks - tam, kad išsirinktumėte ir rezervuotumėte datą.

Jei santuoką planuojate tik bažnyčioje, ten galioja tokie patys reikalavimai. Be to, čia reikės išklausyti ir priešvedybinius kursus. Jei užsienyje gyvenate ilgiau nei 3 mėnesiai - tuomet tai reikės padaryti ten (yra lietuvių kalba kursai Londone ir Dubline), o jei mažiau arba išimtiniais atvejais - galite išklausyti nuotolinius kursus, bet jie trunka žymiai ilgiau. Isteku.lt patarimas - kreipkitės į savo kleboną ir išsiaiškinkite su juo.

Kaip pradėti?

Paprasčiausia ir patogiausia - susirasti patikimą vestuvių organizatorių. Dar būdami Lietuvoje susitikite su juo, išdėstykite visus savo lūkesčius ir paprašykite parengti planą-viziją kaip jis įsivaizduoja viską. Vestuvių organizatorius tiesiogiai susitiks su visais tiekėjais, galės atsiųsti jums nuotraukas iš šventės vietų ir kitaip patarti.

Jei to nedarote, nebijokite ir nesidrovėkite prašyti draugų ar giminaičių pagalbos ruošiant vestuves. Tikime, kad visi jus mylintys žmonės mielai prisidės prie šventės organizavimo ir jums palengvins tą naštą. Žinoma, jei kai kuriuos sprendimus palikote priimti jiems, vėliau nepykite dėl negražios staltiesės ar ne taip išdėstytų stalų.

Šventės vieta

Lietuvoje daugelis kaimo turizmo sodybų, kavinių ar restoranų turi savo internetinius puslapius. Pažangesni yra sukėlę begalę nuotraukų, taip pat meniu ir kitas paslaugas kurias gali pasiūlyti.

atostogoskaime.lt rasite daug sodybų, kurias galite atrinkti pagal vietovę, vietų skaičių, o jų gerumą vietoje tradicinių viešbučių žvaigždučių čia rodo gandriukai.

meniu.lt ar restoranai.lt rasite kavinių ir restoranų sąrašus, atsiliepimus apie juos, meniu. www.priejuros.lt turi vieną didžiausių duomenų bazių apie pajūrio viešbučius, sodybas ar nuomojamus namus.

www.isteku.lt kataloge - rasite daugelį įvairių sričių tiekėjų ir specialistų, kuriems galėsite parašyti elektroniniu paštu, pamatyti jų darbų nuotraukas ar pasiteirauti forume kitų nuotakų nuomonės.

Kvietimai

Jeigu norite pataupyti, kvietimus pigiau atsispausdinti Lietuvoje ir paprašyti būsimų liudininkų ar kitų artimų žmonių, kad juos išsiųstų pagal jūsų duotą sąrašą. Žinoma, daug smagiau kvietimus gauti iš užsienio. Jei gyvenate kur nors pajūryje - į voką įpilkite žiupsnelį smėlio. O gal jūsų vietovė garsėja ypatingais saldumynais - kiekvienam įdėkite po mažulyti to skonio saldainį. Kvietimais gali tapti atvirlaiškiai su jūsų gyvenamosios vietos įžymybėmis.

Apranga

Jei planuojate aprangą siūtis ar pirkti - tai geriau daryti šalyje kur jūs gyvenate. Turėsite daugiau laiko apmąstymams ir apžiūrai. Jei vis dėl to planuojate nuomotis - aplėkite suknelių salonus kai atvyksite pateikti santuokos prašymą. Išsirinkite vietas, kurios jums labiausiai patinka iš šio sąrašo.

Floristas, transportas, fotografas, muzikantai, grožio paslaugos

Teks pasikliauti draugų rekomendacijomis ir “skype” pokalbiu susidarytu įspūdžiu. Panaršykite idėjų puslapiuose ir susidarykite nuomonę ko jūs norite. Išsirinkite keletą floristų, fotografų, muzikantų, transporto nuomos įmonių, grožio salonų ir paprašykite atsiųsti savo darbų, produktų pavyzdžius. Floristui vėliau nusiųskite keletą nuotraukų ir detalų aprašymą kokios norite puokštės. Su fotografais ir muzikantais rekomenduojame pasikalbėti, nes labai daug ką lemia simpatija. Kirpėjai ir visažistei taip pat nusiųskite nuotraukas ko norite, susitarkite apie susitikimą iki vestuvių, kai tik būsite Lietuvoje. Žodžiu paprasčiau aptarti jūsų lūkesčius ir išsiaiškinti fotografo ir muzikantų požiūrį į darbą. Nepamirškite sudaryti sutarčių, pervesti avanso, kad būtumėte tikri, jog susitarimas galios.

Dovanėlės svečiams

Būtinai pasirūpinkite jomis užsienyje! Nupirkite jūsų šalies ar vietovės suvenyrų ar jūsų ten atrastų ir pamėgtų daiktų ar produktų. Žinoma, jei vestuvės turi temą, nederančią su jūsų gyvenimu užsienyje - sugalvokite ko reikės, užsakykite elektroniniu paštu ir atsiimsite jas atvykę.

Kada atvykti?

Optimaliausia - savaitė ar net dvi prieš vestuves. Realiausia - trys dienos iki ceremonijos. Svarbu išsimiegoti, ypač jei keitėte laiko juostas. Taip pat pasilikite laiko susitikimui su tėvais, liudininkais ar pulku. Taip pat dažnai draugai nori surengti lietuvišką bernvakarį ar mergvakarį, tad neleiskite, kad jis vyktų dieną prieš vestuves. Tik filmuose intriguojančiai atrodo pagirių kankinamas jaunikis ar nuotaka, vos nepramiegoję vestuvių.

Monikos Požerskytės nuotraukos
 

Nude Mood nuotrauka

KADA PAKEISTI PAVARDĘ PO VESTUVIŲ?

(NE)GEROS VESTUVIŲ DATOS 2016

(NE)GEROS VESTUVIŲ DATOS 2016

FOTOFLASH nuotrauka

VESTUVIŲ DATOS, KURIŲ REIKĖTŲ (NE)VENGTI 2013-2014 METAIS

Daugiau
naujienų

ajax loader