Filtras
Nude Mood nuotrauka

~2019-12-25~

KADA PAKEISTI PAVARDĘ PO VESTUVIŲ?

Po vestuvių, nuslūgus emocijoms, pailsėjus medaus mėnesyje, pats laikas tvarkyti ne tokius smagius reikalus - pasirūpinti dokumentais. Vyrams jokių rūpesčių nekyla (nebent jie tuokiantis priėmė žmonos pavardę), o migracijos skyriaus duris varstyti tenka žmonoms. Tiesa, daugelis svarsto iki kada vėliausiai būtina atlikti šiuos darbus?

Nude Mood nuotrauka

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos atsako:

TERMINO NĖRA

Galiojantys teisės aktai nenumato konkretaus termino, per kurį būtina pasikeisti turimus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus (pasą, asmens tapatybės kortelę), kai pasikeičia asmens pavardė.

Prisiminkite, kad kol nepakeisti asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai, Lietuvos Respublikos gyventojų registre, kur jūsų pavardė buvo iškart įregistravus santuoką, ir jūsų turimuose dokumentuose šie asmens duomenys skiriasi. Šie nesutapimai gali sukelti nepatogumų, todėl  rekomenduojama asmens dokumentus pasikeisti kuo greičiau, o kol jie nepakeisti - kartu su nepakeistu asmens dokumentu, prireikus, pateikti ir pavardės pasikeitimą liudijantį dokumentą, t.y. santuokos liudijimą.

Keliaujant į medaus mėnesį užsienyje jaudintis, dėl nepakeistos pavardės nereikėtų - užtekst turėti santuokos liudijimą. Jeigu vykstate į labai egzotiškus kraštus - išverskite jį anglų kalba ir patvirtinkite notariškai.

KĄ REIKIA PATEIKTI, JEI PASIKEITĖ PAVARDĖ PO SANTUOKOS UŽSIENYJE

Pasas nauja pavarde gali būti išduotas, kai Gyventojų registre yra įrašas apie naują pavardę. Tam, pirmiausia, reikia kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą (jei esate Lietuvoje) arba į Lietuvos Respublikos konsulinę įstaigą (jei esate užsienyje). Dėl reikalingų pateikti dokumentų teiraukitės tiesiogiai šiose įstaigose.

Dėl pavardės keitimo pakeitus vieną iš asmens tapatybę liudijančių dokumentų, piliečio turimas kitas asmens tapatybę liudijantis dokumentas su nepakeistais asmens duomenimis bus paskelbtas negaliojančiu.

Teisės aktuose, reglamentuojančiuose paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimą, numatyta, kad duomenys asmens dokumentuose (pase ar (ir) asmens tapatybės kortelėje) įrašomi lietuviškais rašmenimis, piliečio vardas ir pavardė įrašomi Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių vardų ir pavardžių rašymą asmens dokumentuose, nustatyta tvarka.

Primename, kad dokumentų keitimas kainuoja:

Asmens tapatybės kortelė (pagaminama per 1 mėn.) - 8,6 Eur.

Pasas (pagaminamas per 1 mėn.) - 43 Eur

(NE)GEROS VESTUVIŲ DATOS 2016

(NE)GEROS VESTUVIŲ DATOS 2016

FOTOFLASH nuotrauka

VESTUVIŲ DATOS, KURIŲ REIKĖTŲ (NE)VENGTI 2013-2014 METAIS

Daugiau
naujienų

ajax loader