Filtras
vestuvinių fotografijų paroda WOW

~2014-10-17~

Fotografijų paroda WOW! - tobulų vestuvių paslaptis

eigu atvertus senelių, tėvų ar net savo pačių vestuvines nuotraukas su ironiška šypsena palinguojate galva, o mintyse sukasi žodžiai „Em... tada taip buvo madinga, dabar gal daryčiau kitaip...”, jums pats laikas nukeliauti į laikui nepavaldžių vestuvinių fotografijų parodą. Ji nustebins ne tik netikėtais sprendimais, bet ir įspūdingo dydžio darbais. “Ši paroda stipriai pakėlė kartelę visai vestuvių fotografijai”, - sako VDA doc. Remigijus Zolubas.

Tokią parodą antradienį JUOZAS ART galerijoje pristatė 4 vestuvių fotografai, viešai žinomi kaip JŪRAS DUO ir NAKUTIS PHOTOGRAPHY duetai. Paroda kodiniu pavadinimu WOW! ilgam prikaustė joje apsilankiusių svečių dėmesį, o organizatoriai pasirūpino, kad šis jaustukas svečiams išsprūstų ne kartą ir ne du.

„Kurdami kiekvienų vestuvių istoriją siekiame nustebinti. Norime užfiksuoti jaunųjų jausmus ir sukurti stiprias menines nuotraukas. Siekiame, kad vartydami albumą jie ne tik brauktų ašaras, bet ir nesustotų kartoti wow!, nes iš nuotraukų gavo daugiau nei tikėjosi”, - sako parodos organizatoriai - „tačiau tai nereiškia, kad nuotraukos turi šokiruoti, anaiptol, jos turi atskleisti gerokai daugiau skirtingų jausmų ir emocijų”.

Parodos kuratorius doc. R. Zolubas siūlo į šią parodą žvelgti kaip į naują srovę fotografijoje. „Bręsta išskirtinė karta, kuri iš komercinės fotografijos jau perėjo į konceptualią ir su stipria menine įtaka pakėlė vestuvių fotografijos kokybės kartelę. Ir labai stipiai“, - sako R. Zolubas.

Sėkmingų vestuvių receptas – nuo tikrų santykių iki profesionalių fotografų

Kelias sėkmingų vestuvių link, kaip sako mados namų „Cantas” dizaineris Egidijus Sidaras, prasideda nuo pirmojo jaunosios ištarto „wow” renkantis suknelę. Jam pritaria ir dizaineris Egidijus Rainys, kurio nuomone „didžiausia klaida yra tada, kai sprendimą dėl vestuvinės suknelės nuotaka priima kartu su mama ar drauge, mat tuomet ji įgyvendina ne savo, o jų norus ir svajones”.

Vestuvių planuotoja Laura Vagonė sako, kad šventės sėkmę garantuoja ne atskiri elementai, o joje dalyvaujantys žmonės bei santykiai tarp jų. Ypač svarbus fotografas, kuris užfiksuoja akimirkas, išliksiančias kartu ir po dešimties metų, o gal net ir visą gyvenimą.

Todėl dueto JŪRAS DUO fotografai pataria nebandyti kurti personažų ar elgtis kitaip nei kasdieniame gyvenime. Būdamas laisvas nuo vaidybos žmogus išlaisvina ir savo sielą. Natūralus elgesys, atsidavimas šventei, o ne pozavimui – tai gerai fotografijai labai svarbu. „Geram fotografui nereikia įspūdingo vestuvių scenarijaus. Šventės unikalumą kuria žmonės, o jie vis kiti.  Įtaigiausius darbus kuriame atradę įdomias faktūras, perspektyvas, įvairius atspindžius, šėšėlius, siluetus, spalvas ir, žinoma, pažinę žmones”, - sako dueto fotografai Matas ir Paulina.

Emocijos pritempti negalima

Parodoje WOW! pristatoma 50 skirtingų nuotraukų, kurioms sparnus suteikia netikėti fotografiniai sprendimai ir interpretacijos. Ir vis tik, vestuvinės fotografijos žanras kelia klausimą - kaip neišsisemti ir nepradėti vestuvių štampuoti?

„Sau keliame tikslą į kiekvienas vestuves ateiti kaip į pirmąsias savo gyvenime, neturėti jokių išankstinių nusistatymų ir šablonų. Mūsų užduotis - papasakoti šventės istoriją ne per tam tikrų atskirų momentų dokumentavimą, o per šventės eigos ir nuotaikos atskleidimą. Ieškome emociškai stiprių akimirkų,  netradicinės kompozicijos, detalių ir spalvų aplinkoje”, - sako Mindaugas Nakutis, NAKUTIS PHOTOGRAPHY fotografas.

Nors dabar populiariausia yra reportažinė fotografija, parodoje pristatomos nuotraukos suskirstytos į keturias kategorijas: šešėlių ir siluetų žaismas, vėliumų vilnijimas, marga ir spalvinga nuotraukų linija bei  reportažinės vestuvių fotografijos linija.

Paroda organizuojama JUOZAS ART galerijoje spalio 15 -  lapkričio 5 dienomis.

APIE PARODOS ORGANIZATORIUS

Jūras Duo photography - 
Matas Jūras ir Paulina Jūrė

„Tikime švaria, elegantiška ir ilgaamže vestuvių fotografija. Kuriame nuotraukas, atspindinčias poros artumą ir emocijas tą dieną, visada ieškodami naujų kampų ir techninių galimybių. Vaikomės šėšėlių, atspindžių, siluetų ir įdomių faktūrų.

Nuolatinis mokymasis, mūsų manymu, yra kertinis elementas geroje vestuvinėje fotografijoje. Nuolatos tobulėjame mokymuose JAV, Anglijoje, Olandijoje, Estijoje ir kt. pas geriausius pasaulio vestuvių fotografus, dalyvaujame tarptautinėse fotografijos konferencijose ir festivaliuose”.

2012 metais mūsų Jūras Duo Photography nuotrauka buvo pripažinta geriausia vestuvine nuotrauka Baltijos šalyse ir gavo apdovanojimą „Best Baltic Wedding Photograph 2012“.

Nakutis Photography
 - Mindaugas Nakutis ir Jurgita Nakutienė

„Vestuvinė fotografija „įrėmina“ didžiąją mūsų fotografinės patirties dalį. Per trejetą profesionalaus darbo metų išsiugdėme savitą stilių, išskirtinį spalvų ir detalių žaismą, kuris paverčia mūsų nuotraukas daugiasluoksnėmis, tad kaskart žvelgiant į jas galima atrasti naujų, stulbinančių akcentų. Aistra pamatyti ir atskleisti vidinį žmogaus pasaulį leidžia mums sukurti nuoširdžius darbus, fiksuojant laike ir vietoje įrėmintus jausmus, potyrius, lūkesčius ir nuotaikas.

Nuolat siekiame tobulėti, tad fotografinės patirties semiamės iš geriausių vestuvių fotografų, dalyvaujame tarptautiniuose seminaruose, vestuvių ir portretų konferencijose”.

2013 metais Nakutis Photography sukurta nuotrauka reportažo kategorijoje Baltijos šalyse gavo apdovanojimą „The Best Reportage Photo 2nd Runner up 2013“.

Kristupas Daunys foto 4

VESTUVIŲ FOTOGRAFAS: NUOTRAUKOS TURI PERTEIKTI EMOCIJĄ

Dalia Palilonienė Fotorama.lt nuotrauka

5 IDĖJOS FOTOSESIJAI SU SVEČIAIS

„Kreta_Kitaip“_www.kretakitaip.lt. nuotrauka

KAIP SUGADINTI VESTUVES: „blogi patarimai“ iš fotografų

balionai

7 IDĖJOS KAIP PANAUDOTI BALIONUS VESTUVĖSE

Vestuvių paroda Vilniaus Rotušėje žurnalo viršelis

VESTUVIŲ PARODOS 2015 ŽURNALAS: DAUGYBĖ PATARIMŲ

Kristina Aleksynaitė photography

AR VESTUVIŲ FOTOSESIJA GALI BŪTI EROTIŠKA?

Nuotraukos, kurias reikia padaryti per vestuves. SP Photography nuotrauka

50 NUOTRAUKOS, KURIAS BŪTINA PADARYTI PER VESTUVES

Geriausios vestuvių foto

25 GERIAUSIOS VESTUVINĖS NUOTRAUKOS PASAULYJE 2014

Daugiau
naujienų

ajax loader