Filtras
„Kreta_Kitaip“_www.kretakitaip.lt. nuotrauka

~2016-08-09~

KAIP SUGADINTI VESTUVES: „blogi patarimai“ iš fotografų

Rašyti šį straipsnį mus įkvėpė vestuvių fotografai, kurie panoro pasidalinti “blogais patarimais”. Kodėl? Ogi pasirodo, jaunieji, planuodami savo vestuves, labai dažnai daro klaidų, nepaisydami nieko, o po to gailisi. Mielieji, nepatingėkite paskaityti iki pabaigos, o paskaitę - padarykite priešingai nei parašyta. Mat jei klausysite visų šių patarimų - jūsų vestuvės, neabejojame - tikrai bus sugadintos.

Kreta Kitaip“ nuotrauka

Vestuvių fotografė INDRĖ, 11 metų patirtis.

Kaip fotografė, su pora aš praleidžiu visą dieną, tad visi niuansai nepraslysta pro mano akis. Norite žinoti, kaip galima sugadinti šventę? Ogi labai lengvai!

PATARIMAS NR.1 Pirmiausia, kuo vėliau eikite miegoti prieš šią svarbią šventę

Juk laukimas toks jaudinantis, toks svarbi rytoj diena laukia… Miegoti visai nesinori, į galvą lenda visokios mintys - dar tą.. aną padaryti.

Jei išties taip elgsitės, ryt ryte jūsų veide matysis viskas - nuovargis, gal ir pyktis… šypsena išspausite, bet akys nesišypsos.

Nors šventės išvakarėse tikrai sunku užmigti, bet štai vaistas, kuris gali jums pagelbėti: suplanuokite vestuves taip, kad ryte galėtumėte pabusti nors 8-9 val., taigi ėjimas miegoti antrą valandą nakties nebus toks baisus.

PATARIMAS NR.2 Jokiu būdu nebandykite avėti iš anksto savo vestuvinių batelių

Tegu bateliai nuspaudžia jums kojas, dar nepasiekus šventės kulminacijos, juk ko gi nepadarysi dėl grožio? 

Aš nuolat kartoju nuotakoms - kad ir kaip esate įpratusios avėti aukštakulnius kiekvieną dieną, prašau, panešiokite keletą dienų ir savo naujuosius vestuvinius batelius ir pažiūrėkite, kaip jausitės. Šventės metu kojos jums tik padėkos.

Dėmesio, jaunikiai! Jums taip pat reikėtų iš anksto pabandyti apsiauti vestuvinius batus ir pavaikščioti, kad kojos priprastų. Buvo toks atvejis - jaunikis nusipirko labai įdomius mokasinus, tačiau fotosesijos viduryje jis paprasčiausiai trenkė juos į šoną ir tarė: “Viskas, daugiau su jais nė žingsnio!” Nauji batai jam taip nutrynė, jog po poros valandų jis šiaip ne taip apsiavė savo senuosius batus (gerai, kad juos buvo pasiėmęs). Tačiau tuos naujuosius mokasinus jis specialiai derino prie vestuvinio kostiumo. O ir savo svarbiausią vestuvinį šokį su išrinktąja šoko avėdamas senąja avalyne. Bet patogumas svarbiau už grožį.

PATARIMAS NR.3 Fotografuokitės svečių apsuptyje

Buvo toks atvejis: svečiai dalyvavo vykstant jaunųjų fotosesijai. Pradžioje kiekvienas iš artimųjų, draugų ir giminių manė turį pareigą jiems patarinėti, kaip ir kokia poza geriau fotografuotis, kada šypsotis ir pan. Tačiau tai dar tik pusė bėdos. Jaunikis taip pasimetė, jog niekaip negalėjo atsipalaiduoti prieš savo draugus. 

Juk tokią svarbią dieną svarbiausia - užfiksuoti tas jaudinančias akimirkas, kai mylimieji žiūri vienas į kitą, liečia vienas kitą, apsikabina ir pan. Ir še tau kad nori…

Dar turėjau tokį atvejį, kai jaunikis atsisakė bučiuoti mylimąją prie svečių, pora kone susipyko, nes jaunoji primygtinai norėjo būtent tokių nuotraukų. Nors jaunikis gyvenime labai atviras ir bendraujantis žmogus, tačiau vestuvinis jaudulys, svečiai, kameros jam pakirto kojas, tad jis negalėjo elgtis natūraliai. 

Todėl nuoširdus patarimas - pirmiausia nusifotografuokite tik dviese, o tik po to galite ir su svečiais.

Fotogidas.lt nuotrauka

PATARIMAS NR.4 Būtinai rinkitės tokį vestuvinį aprangos kodą: nuotakos suknelė - dramblio kaulo spalvos, jaunikio - balti marškiniai. Arba atvirkščiai. Nuotraukos garantuotai bus sugadintos.

Ogi todėl, jog balta spalva yra labai kaprizinga. Jei nuotaka vilkės dramblio kaulo suknele, o jaunikis - akinamais baltais marškiniais, atrodys, kad jaunosios suknelė purvina arba sena. Ir to niekaip nuotraukose nepakeisite. 

Vieneriose vestuvėse močiutė jaunosios paklausė: “O kodėl Paulius vilki tokius senus marškinius?” Nes nuotaka vilkėjo sniego baltumo suknele, o jaunikis - dramblio kaulo atspalvio marškiniais. Ir tai niekaip nederėjo tarpusavyje.

Taigi, kai rinksitės drabužius, būtinai derinkite spalvas tarpusavyje, pvz. Jei jaunosios suknelė balta, tai tokio pat baltumo turi būti ir jaunikio marškiniai ir pan. Arba galima jaunikiui rinktis kontrastines marškinių/kaklaryšio spalvas.

Vestuvių fotografas TOMAS, 7 metų patirtis

PATARIMAS NR.1 Neplanuokite pasivaikščiojimo ir fotosesijos

Kei jaunieji neturi supratimo, kur nori eiti ir kokioje vietoje fotografuotis, tuomet nuotraukos būna perpildytos perdėto švelnumo vos ne prie kiekvieno miesto paminklo ar medžio. Vestuvinės nuotraukos - tai šeimos vertybė, kur svarbu jausmai, meilė mylimųjų akyse, o ne miesto įžymios vietos antrame plane.

Apgalvokite iš anksto fotosesijos scenarijų ir maršrutą, kur norite būti ir jaučiatės geriausiai. Žinoma, fotografai irgi gali patarti, tačiau visa tai reikia derinti ne tą pačią fotosesijos dieną. 

PATARIMAS NR.2 Raskite tokį fotografą, kuris atiduos jums nuotraukas jau kitą dieną po vestuvių

Puikus sprendimas, turint galvoje, jog nuotraukų tvarkymas - tai visuomet ilgas ir, kas ne mažiau svarbu, kūrybinis procesas be skubos. Tačiau yra porų, kurios reikalauja jau kitą dieną jas atiduoti.

PATARIMAS NR.3 Kelkite vestuves “dėl draugų”, “dėl šeimos”, dėl giminių”. Tik ne dėl savęs

Būtinai susiorganizuokite mergvakarį/bernvakarį vestuvių išvakarėse. Žinoma, jei jums nesvarbu, kaip jausitės ir atrodysite ryte :)

Patarimas dėl soliariumo: merginos, būtinai prieš vestuves apsilankykite soliariume (gulimas, stovimas, įstrižas…), tada jūsų visažistui reikės nemažai pavargti, kad įgautumėte tobulą išvaizdą.

PATARIMAS NR.4 Nuotakos, nesitvarkykite kambaryje, kuriame vyks jūsų susitikimas su jaunikiu 

Tegyvuoja natūralumas! Fotografas ar operatorius tegu neriasi iš kailio, kad į kadrą nepakliūtų, kas nereikalinga.

Kristupas Daunys foto 4

VESTUVIŲ FOTOGRAFAS: NUOTRAUKOS TURI PERTEIKTI EMOCIJĄ

Dalia Palilonienė Fotorama.lt nuotrauka

5 IDĖJOS FOTOSESIJAI SU SVEČIAIS

balionai

7 IDĖJOS KAIP PANAUDOTI BALIONUS VESTUVĖSE

Vestuvių paroda Vilniaus Rotušėje žurnalo viršelis

VESTUVIŲ PARODOS 2015 ŽURNALAS: DAUGYBĖ PATARIMŲ

Kristina Aleksynaitė photography

AR VESTUVIŲ FOTOSESIJA GALI BŪTI EROTIŠKA?

Nuotraukos, kurias reikia padaryti per vestuves. SP Photography nuotrauka

50 NUOTRAUKOS, KURIAS BŪTINA PADARYTI PER VESTUVES

Geriausios vestuvių foto

25 GERIAUSIOS VESTUVINĖS NUOTRAUKOS PASAULYJE 2014

Daugiau
naujienų

ajax loader