Filtras
Kristupas Daunys foto 4

~2020-12-10~

VESTUVIŲ FOTOGRAFAS: NUOTRAUKOS TURI PERTEIKTI EMOCIJĄ

Vestuvinės nuotraukos bus raktas, kuriuo atrakinsite visus ypatingos dienos prisiminimus, todėl jos turi būti tokios, kurios papasakotų būtent jūsų meilės istoriją.

Fotografas Kristupas Daunys siekia, kad poros būtų savimi ir atsipalaidavusios, nes tik tuomet gaunamas gražiausias rezultatas, kuris svarbus visiems.

– Kokios vestuvinės nuotraukos jums, kaip profesionalui, gražiausios?

– Ties šiuo klausimu turbūt nepavyks išvengti atsakymo klišės dviem žodžiais – esmė yra natūralumas ir emocija, kurią galima ne tik matyti, bet ir pajausti žiūrint į nuotrauką. Būtent tai ir yra mano tikslas kiekvienos fotosesijos metu, be abejo, svarbu, kaip pora apsirengusi, kokią vietą pasirinkusi, bet visa esmė vis tiek išlieka, kiek gilumo, jausmo ir emocijos pavyksta fotografui atskleisti, pagauti, užfiksuoti.

Tokios nuotraukos man yra pačios gražiausios, todėl iš esmės galima teigti, kad graži vieta, prabangūs rūbai yra tik „pabarstukai“ ant torto, be ne pats tortas.

– Daugelis porų svarsto apie daugybę dalykų – graži vieta, tinkamas apšvietimas, puikus oras, rekvizitas, makiažas... Ar jie turi dėl to sukti galvą?

– Vestuvių fotografijoje detalės yra gana svarbus aspektas, kuris prideda „skonio“ nuotraukoms, yra sąrašas dalykų, kuriuos suplanuoti galima ir kurių ne. Tarkime, oro suplanuoti, kad ir kaip norėtum, nepavyks, todėl tokiose situacijose reikia įjungti kritinį mąstymą ir suktis iš padėties, o tai dažnai baigiasi netikėta sėkme, dažnu atveju neplanuoti momentai pavyksta patys geriausi. Galbūt labiausiai apgalvoti reikėtų tuos aspektus, kuriuos galime kontroliuoti, ir nesibaiminti tokių situacijų, kurios nuo mūsų nepriklauso, nes visada yra planas B, kad ir kas įvyktų.

– Kokios vietos yra gražiausios vestuvinei fotosesijai?

– Tai priklauso nuo poros vizijos ir skonio, vieniems labiau patinka gamta, natūralumas, kiti linksta prie senovinio stiliaus architektūros, tokios kaip bažnyčios, dvarai, pilys (tai yra mano mėgstamiausias stilius), dar kiti mėgsta prabangos bei naujovės jausmą, todėl renkasi urbanistinio stiliaus nuotraukas miesto, prabangių automobilių apsuptyje. Mano nuomone, nėra vienos gražiausios vietos fotosesijoms, kiekviena pora turi savo skonį, estetinį suvokimą bei gyvenimo būdą, todėl geriausiai atsiskleis tose nuotraukose, kuriose aplinka yra artima jų asmenybėms.

– Prieš objektyvą ne visi jaučiasi laisvai ir atsipalaidavę – kaip to pasiekti? Kaip save įtikinti jaustis natūraliai ar fotografas turėtų paaiškinti?

– Daugelis porų dažniausiai jaučiasi susikaustę pirmąsias dešimt minučių ir labiausiai poroms padeda atsipalaiduoti realus vaizdas, kaip nuotraukos atrodo, ar viskas yra gražu, todėl man labiausiai patinka poroms parodyti rezultatą vos po pirmų kelių kadrų, kad jie pamatytų, jog viskas yra puikiai išpildyta, kad pora atrodo nepriekaištingai ir pan. Tai pamačiusios poros atsipalaiduoja, nes paprasčiausiai dingsta nerimas ir nežinomybė bei klausimas, kuris sukasi jų galvoje – „kaip mes atrodome?“, todėl pagyrimai, paskatinimai bei rezultato rodymas, t. y. „bendradarbiavimas“ su pora yra mano raktas į norimą laisvumą prieš objektyvą, tai yra linksmas procesas siekiant to paties tikslo – gražių nuotraukų.

– Turbūt dažnai sulaukiate klausimų, kaip stovėti, ką daryti, į kurią pusę žiūrėti – ką patariate tuomet?

– Tiesą sakant, tokių klausimų išgirstu nedažnai, nes labai aiškiai nupiešiu savo viziją porai prieš fotosesiją, parodau kitų nuotraukų pavyzdžius, kad žinočiau, kas porai

yra gražu ir kas ne, stengiuosi suprasti jų lūkesčius. Tai atlikus procesas pasidaro daug lengvesnis, duodu konkrečių patarimų ir pasakau, kaip atsistoti, ką pasitaisyti ir t. t. Tiesiog reikia mažiau pozavimo, daugiau natūralumo. Visada porai pasakau, kas atrodo gražiai tam tikroje situacijoje prieš objektyvą, patariu, kaip eiti, kaip pasisukti ir kitus dalykus, taigi pora tikrai nelieka nežinioje. Tai yra mano kaip fotografo darbas perteikti savo ir poros viziją nuotraukose.

– Ką patartumėte išbandyti netikėto, netradicinio gražioms nuotraukoms?

– Nustebinti žmones šiais laikais yra labai sunku, tai netradiciškumo bus tiek, kiek jaunieji patys susigalvos būti tokiais. Tarkime, tam gali turėti įtakos netradicinė apranga ar vieta. Pagrindas visada buvo ir bus žmonių atsipalaidavimas ir geros nuotaikos palaikymas.

Pasikalbėkime:

daunyskristupas@gmail.com

+370 633 88168

Dalia Palilonienė Fotorama.lt nuotrauka

5 IDĖJOS FOTOSESIJAI SU SVEČIAIS

„Kreta_Kitaip“_www.kretakitaip.lt. nuotrauka

KAIP SUGADINTI VESTUVES: „blogi patarimai“ iš fotografų

balionai

7 IDĖJOS KAIP PANAUDOTI BALIONUS VESTUVĖSE

Vestuvių paroda Vilniaus Rotušėje žurnalo viršelis

VESTUVIŲ PARODOS 2015 ŽURNALAS: DAUGYBĖ PATARIMŲ

Kristina Aleksynaitė photography

AR VESTUVIŲ FOTOSESIJA GALI BŪTI EROTIŠKA?

Nuotraukos, kurias reikia padaryti per vestuves. SP Photography nuotrauka

50 NUOTRAUKOS, KURIAS BŪTINA PADARYTI PER VESTUVES

Geriausios vestuvių foto

25 GERIAUSIOS VESTUVINĖS NUOTRAUKOS PASAULYJE 2014

Daugiau
naujienų

ajax loader