Filtras
Linas Žukauskas photography

~2015-01-16~

VESTUVIŲ FOTOGRAFAS PATARIA: AR REIKIA POZUOTI?

Vis rečiau pamatysi nuotraukas surežisuotas, kad jaunasis laiko jaunąją delne ir panašias, bet daug porų tikisi, kad vestuvių fotografas nurodys jiems kur žiūrėti, ką daryti ir kiek laiko bučiuotis prieš kadrą.

Kalbiname profesionalų fotografą Liną Žukauską apie tai, kaip reikia elgtis prieš vestuvinį objektyvą.

- Šiuolaikinėje vestuvių fotografijoje vis rečiau sutiksite dirbtines, klišines ir nuvalkiotas jaunavedžių pozas, tačiau dar daugelis laukia fotografų nurodymų. Kiek profesionalūs fotografai aiškina kur atsistoti, į ką žiūrėti ir kuo užsiimti?

- Vestuvių fotografavimas yra bendras projektas. Be abejo, fotografas čia kaip ir filmo kūrime yra scenarijaus autorius, režisierius, stilistas, meno vadovas, operatorius, apšvietėjas ir dar daug kitų rolių. Jaunieji čia yra aktoriai, kuriems reikia “vaidinti” savo vestuves. Tačiau kam vaidinti, juk tai reali šventė ir jie realūs jaunieji?

Visur kur vyksta reportažas (pasiruošimas, ceromonija, vakarinė dalis) fotografas turi kuo mažiau kištis ir trukdyti vykti natūraliai eigai.

Fotosesijos metu yra daugiau režisuojama: pasirenkama aplinka, jaunųjų pozicijos, sugalvojamas tam tikras veiksmas ir t.t. Tačiau nuotraukose tai turi atrodyti natūraliai, nesimatyti perpozavimo - kaip mes filmuose patikime gerų aktorių vaidyba. Todėl užduotis geram fotografui yra atpalaiduoti ir padėti jauniesiems jaustis natūraliai ir pamiršti apie patį fotografavimo procesą. Kadangi dirbama ne su profesionaliais modeliais ar aktoriais, labai svarbu pajausti žmones ir suprasti kas jiems tinka ir kas ne.

- Ką daryti, jeigu fotografo patarimai kaip elgtis, nepatinka?

- Prieš renkantis fotografą reikia gerai išanalizuoti jo portfolio, pabandyti perprasti stilių bei susipažinti su pačiu žmogumi. Tada nuoširdžiai paklausti savęs: ar aš pasitikiu juo kaip profesionalu, ar man artimas jo stilius, ar jis malonus kaip žmogus? Neklauskite kitų nuomonės – nuspręskite patys!

Jeigu fotografas įgis jūsų pasitikėjimą, tai tokie nesusipratimai neturėtų įvykti.

- Ką darai, jeigu jaunavedžiai vis tiek niekaip neišsijudina ir kas minutę klausia: "o ką dabar daryti"?

Reiškia yra tokio tipo jaunavedžiai, kuriems būtini nurodymai bent jau pradžioje. Tada juos užvedu ant kelio: pats suvaidinu kokią nors situaciją, parodau kaip reikia stovėti, apkabinti ir pan. Tada jie apsiramina ir jaučiasi saugiau. Dar po kiek laiko jie visai atsipalaiduoja ir pradedame improvizuoti, eksperimentuoti ir mėgautis pačiu procesu be įtampos.

- Ar būna, kad jaunavedžiai per daug atsipalaiduoja ir trukdo nekreipdami dėmesio į fotografą?

- Tai būtų pats idealiausias variantas, nes atsipalaidavimas dar jokios nuotraukos nepagadino.

- Ar fotografas turi pasirūpinti režisūriniais momentais - kur eiti, važiuoti, kokį pikniką daryti?

- Kaip ir minėjau prieš tai, vestuvėse fotografas yra ir režisierius ir stilistas, nes tik jis atsakingas už galutinį rezultatą. Be abejo, lokacijų paieška irgi yra fotografo prerogatyva. Jaunieji dažnai siūlo jau nuvalkiotas vietas, tačiau įspūdingos nuotraukos gali būti padaromos ir visai neįprastose vietose – karjeruose, pelkėse, apleistuose fabrikuose ar prie didelės raudonos prekybos centro sienos.

Šiuo atveju, lokacijos turi būti derinamos kartu ir pasirenkama (iš daugybės fotografo pasiūlytų), kurios labiausiais tinka jauniesiems ir dera prie bendros šventės stilistikos.

Tačiau siūlau liguistai nesureikšminti lokacijų, nes geras fotografas geras nuotraukas gali padaryti bet kur. Svarbiausia juo pasitikėti ir nebijoti improvizuoti.

- Nuotraukos su pulku - ar ten juk reikia pozuoti?

- Bet kokiu atveju, pulką reikėtų surinkti į vieną bendrą bandą. Dažniausiai duodu užuominas ką reikia daryti, kartais pasakau kokį juoką ar staiga parodau dirbtinį penį - jis merginas visada nuteikia žaismingai.

Kai pulkas įsiaudrina, sakau darykit ką norit, kalbėkitės vienas su kitu ir vaikštinėkite. Taip panaudoju pačių dalyvių kūrybinį potencialą ir taip nuotraukos tampa daug natūralesnės. Bendros pašokusio pulko nuotraukos jau senai nebemadingos – nedarykite taip.

​​

- Ar tiesa, kad jaunųjų fotografas - beveik psichologas?

- Taip, tiesa. Ir dar psichoterapeautas. Šios savybės labai svarbios, nes reikia tuoj pat pajausti žmones ir akimirksniu prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių. Kartais nutinka, kad jaunieji šios ypatingos dienos metu ir pasiginčyja ir pasipyksta. Tada turi reaguoti labai adekvačiai: ar draugiškai pajuokauti kartu ir kažkurią pusę užtarti, ar bandyti sutaikyti, ar nesikišti visai ir leisti įvykiams tekėti natūraliai.

Nėra visiems tinkančio vieno scenarijaus ir kiekvienu atveju elgiuosi skirtingai pagal situaciją.

Svarbiausia būti nuoširdžiam, nes tik taip įgausi žmonių pasitikėjimą ir atgalinį ryšį.

- Ką daryti, jeigu nuotaka mano, jog pvz. iš kairės pusės ji atrodo prasčiau nei iš dešinės?

- Tą fotografas turėtų pastebėti pirmiausia, nes dažnai žmonių veido pusės yra ne vienodos. Mano nosis taip yra kreivoka, todėl natūralu, jog iš kažkurios pusės nuotraukoje atrodys geriau ar blogiau.

Tokiu atveju, tiek nuotaka, tiek fotografas turėtų akcentuoti dailesnę veido pusę. Taip pat, naudojant tinkamą apšvietimą bei šešėlių žaismą šiuos netobulumus galima užslėpti, o privalumus dar labiau atskleisti. Tačiau nereikėtų susikaustyti ir nuolat galvoti apie kažkurį trūkumą. Tai turi būti pati laimingiausia gyvenimo diena, o jūs nusiteikę tik linksmybėms. Rūpesčius palikite profesionalams.

- Ar įspėti fotografą dėl kokių nors kompleksų - apgamo, kojų...?

- Kūno netobulumus puikiai užslepia suknelė, tiesiog reikia įsigyti ją tinkamą. Jeigu abejojate dėl savo rankų grožio, vestuvėms vertėtų rinktis vėsesnį metų laiką ir rankas dengiantį suknelės dizainą. Šiais klausimais geriausia konsultuotis su suknelių dizaineriais bei stilistais.

Ar palikti apgamus bei randus aptariame nuotraukų retušavimo metu. Juos galima išimti visai ar sušvelninti.

- Ar gali jaunavedžiai patys sakyti - nufotografuokite mus tokioje ir tokioje pozoje?

Žinoma gali! Labai dažnai jaunieji pasiūlo puikių idėjų ir taip jie patys tampa genealiais režisieriais. Jeigu jų idėjos visai ne į temą, tuomet subtiliai pasakau, kad pabandysime vėliau arba čia netinkamas apšvietimas, fonas ir pan. Tačiau visada esu linkęs eksperimentuoti ir būti atviras bet kokiems pasiūlymams!

Nuotraukos www.linaszukas.com


 

Kristupas Daunys foto 4

VESTUVIŲ FOTOGRAFAS: NUOTRAUKOS TURI PERTEIKTI EMOCIJĄ

Dalia Palilonienė Fotorama.lt nuotrauka

5 IDĖJOS FOTOSESIJAI SU SVEČIAIS

„Kreta_Kitaip“_www.kretakitaip.lt. nuotrauka

KAIP SUGADINTI VESTUVES: „blogi patarimai“ iš fotografų

balionai

7 IDĖJOS KAIP PANAUDOTI BALIONUS VESTUVĖSE

Vestuvių paroda Vilniaus Rotušėje žurnalo viršelis

VESTUVIŲ PARODOS 2015 ŽURNALAS: DAUGYBĖ PATARIMŲ

Kristina Aleksynaitė photography

AR VESTUVIŲ FOTOSESIJA GALI BŪTI EROTIŠKA?

Nuotraukos, kurias reikia padaryti per vestuves. SP Photography nuotrauka

50 NUOTRAUKOS, KURIAS BŪTINA PADARYTI PER VESTUVES

Geriausios vestuvių foto

25 GERIAUSIOS VESTUVINĖS NUOTRAUKOS PASAULYJE 2014

Daugiau
naujienų

ajax loader