Filtras
Nuotraukų autorius Paulius Rakštikas

~2013-12-16~

VESTUVIŲ NUOTRAUKOS MOBILIUOJU TELEFONU - AR TAI ĮMANOMA?

Prieš trylika metų fotografavimo funkciją turintys mobilieji telefonai tapo pasiekiami eiliniams vartotojams, o šiandien jie naudojami ir didžiausioms gyvenimo šventėms fiksuoti. Nors užsienyje ši mada jau įsibėgėjusi, Lietuvoje tai vis dar nauja – vyksta tik patys pirmieji eksperimentai.

„Ši mintis pasauliniu mastu nėra nauja, nes jau keleri metai užsienio tinklaraščiuose vis pasirodo fotografų eksperimentų rezultatai, naudojus telefonus vestuvių, mados ar kitose fotosesijose“, – sako fotografas Paulius Rakštikas, šį rudenį įamžinęs jaunųjų – Eglės ir Evaldo – vestuvių akimirkas vien mobiliuoju telefonu. 

Prie šių vestuvių planavimo ir fotografo projekto prisidėjusi vestuvių planuotoja Laura Vagonė pastebi, kad fotografui tai buvo dvigubas iššūkis: eksperimentinės fotosesijos metu teko bendrauti tik gestų kalba, nes abu jaunieji turi klausos negalią. „Šios vestuvės buvo vienas įdomiausių praėjusio sezono iššūkių. O aš iššūkių nebijau. Pauliui papasakojus apie projektą, pati labai užsidegiau, tad įkalbėti jaunuosius priimti į savo vestuves dar vieną fotografą, kuris fotografuotų tik telefonu, nebuvo sunku“, – prisimena L. Vagonė.

Nuotaka Eglė prasitaria, jog pamačiusi jau padarytas nuotraukas norėjo verkti iš laimės. „Prieš vestuves buvo šiek tiek keista ir neramu, ar tikrai bus geros nuotraukos, bet vestuvių rytą, kol man darė makiažą ir šukuoseną, paprašiau parodyti kelis kadrus, Pauliaus nufotografuotus mobiliuoju, ir nerimas iš karto dingo. O per vestuves viskas buvo gražu, gražu, gražu!”, – entuziastingai pasakoja Eglė. 

Neįprastas vestuvių fotografavimo būdas buvo keistesnis vestuvių svečiams nei patiems jauniesiems: „Keistų žvilgsnių ir nuostabos daugiau mačiau aplinkinių veiduose, kurie į mane, kaip į fotografą tikrai nežiūrėjo – turbūt jiems labiau priminiau vieną iš įkyriai fotografuojančių svečių, kurių pasitaiko per kiekvienas vestuves“, – juokiasi P. Rakštikas.

Atrodantis ganėtinai paprastas, iš tiesų toks projektas nėra techniškai lengvas: vestuvių dienos eiga greita, dažna prasto apšvietimo aplinka (namuose, bažnyčioje ar pokylio salėje) ypač apsunkina fotografavimą mobiliuoju telefonu. Dar vienas labai rimtas iššūkis – trumpas telefono akumuliatoriaus veikimo laikas, tad vienu metu reikia turėti keletą mobiliųjų aparatų.

Nuotraukų koregavimas taip pat vyko tik mobiliajame telefone esančiomis nuotraukų redagavimo programomis, tad buvo stengiamasi ne padaryti nuotraukas kuo panašesnes į aukštos kokybės fotografijas, bet suteikti joms kiek kitokį vaizdą, paryškinti tai, ką mėgsta visi fotografuojami jaunavedžiai – spalvas.

Pasak P. Rakštiko, smagu, kad atsiranda drąsių žmonių, nebijančių eksperimentuoti, tačiau minčių, jog šiuo metu toks vestuvių fotografavimo būdas galėtų pakeisti tradicinį, fotografas neturi.
 

 

Kristupas Daunys foto 4

VESTUVIŲ FOTOGRAFAS: NUOTRAUKOS TURI PERTEIKTI EMOCIJĄ

Dalia Palilonienė Fotorama.lt nuotrauka

5 IDĖJOS FOTOSESIJAI SU SVEČIAIS

„Kreta_Kitaip“_www.kretakitaip.lt. nuotrauka

KAIP SUGADINTI VESTUVES: „blogi patarimai“ iš fotografų

balionai

7 IDĖJOS KAIP PANAUDOTI BALIONUS VESTUVĖSE

Vestuvių paroda Vilniaus Rotušėje žurnalo viršelis

VESTUVIŲ PARODOS 2015 ŽURNALAS: DAUGYBĖ PATARIMŲ

Kristina Aleksynaitė photography

AR VESTUVIŲ FOTOSESIJA GALI BŪTI EROTIŠKA?

Nuotraukos, kurias reikia padaryti per vestuves. SP Photography nuotrauka

50 NUOTRAUKOS, KURIAS BŪTINA PADARYTI PER VESTUVES

Geriausios vestuvių foto

25 GERIAUSIOS VESTUVINĖS NUOTRAUKOS PASAULYJE 2014

Daugiau
naujienų

ajax loader