Filtras
butonjere1.jpg

~2016-08-04~

BUTONJERĖ - JAUNIKIO AKSESUARAS PER VESTUVES

Daugelis paklausia kas tai yra? Tai gėlė ar maža puokštelė segama vyrui į atlapą per vestuves.

Butonjerės atsiradusios jau labai seniai, bet anksčiau tai būdavo tiesiog raudona rožė ar kita gėlė. Prancūziškas žodis “Buttonierres” reiškia “Sagos kilputė”, gal dėl to, kad anksčiau atlapuose būdavo tokios skylutės ir į jas būtent ir užkišdavo gėlytes. Dabar tokias kilputes kai kurie vyrai iškart užsako siūdamiesi kostiumą.

Palaipsniui butonjerės praradusios populiarumą dabar vėl kopia į mados olimpą. Vyrai jomis dažniausiai puošiasi per vestuves, o užsienyje - ir kitomis progomis. Jei anksčiau dažniausiai rinkdavosi vienos gėlės butonjerę (vienu metu buvo itin populi, dabar mieliau segamos puokštelės.

Naudojamos ne tik gėlės, bet ir žoles, lapai ar net uogų šakelės. Pastaroji idėja ypač graži vestuvėms rudenį.

Beveik visada butonjerė derina prie nuotakos puokštės ir visos šventės kolorito. Kai nuotaka pas floristą užsako gėles sau ir pamergėms, paprašoma priderinti ir butonjerės vaikinams. Ir nors taip daro dauguma, to laikytis nebūtina ir jei būsimas vyras nori kitaip - bus dar originaliau.

Kur ją segti? Į atlapą kairėje švarko pusėje virš kišenaitės. Esam girdėję apie paprotį persegti po ceremonijos, bet išties tai nebūtina ir nedaroma. Na, nebent labai labai norisi.

Guboja vestuvėse

50 IDĖJŲ, KAIP GALIMA PAPUOŠTI VESTUVES SU GUBOJA

Daugiau
naujienų

ajax loader