Filtras
Makalius DG fotografija

~2017-02-27~

Makaliaus TOP 5 kryptys povestuvinei kelionei

„Nors populiariausias metas vestuvėms – vasara, tačiau norint povestuvinei kelionei rinktis egzotinę kryptį, tai tikrai ne pats geriausias metas, mat vasara egzotinėse šalyse dažnai būna pats lietingiausias sezonas. Dėl šios priežasties povestuvinę kelionę labai rekomenduoju nukelti į rudenį", - pokalbį apie vestuves naudingais patarimais pradeda Rimvydas Širvinskas-Makalius.
Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį renkantis povestuvinę kelionę?

DG Fotografija nuotrauka

Planuojant povestuvinę kelionę visų pirma reikėtų susėsti ir išsiaiškinti kiekvieno lūkesčius. Neretai pasitaiko, kad žmonės vos išvykę į kelionę iškart susipyksta, o tai dažniausiai nutinka dėl kelių priežasčių: moterys trokšta gulėti ir nieko neveikti, o vyrai nori laisvalaikį leisti aktyviai. Taigi siūlau ieškoti krypties, kuri pateisintų abiejų lūkesčius. Pavyzdžiui – Maljorka. Saloje galima užsiimti ir ekstremaliu vandens sportu, kopti į kalnus arba gulėti paplūdimyje ir tiesiog ilsėtis. Taigi prieš renkantis kelionę skirkite laiko išsiaiškinti vienas kito norus ir svajones, kad abu liktumėte patenkinti.

Kai išsirinksite kryptį, atkreipkite dėmesį į apgyvendinimo tipą. Patarčiau ieškoti privataus apgyvendinimo: privačios vilos, apartamentų, namo, boutique stiliaus viešbučio. Jeigu tenka rinktis labai ekonominį variantą, išsinuomokite kemperį ir keliaukite po salą. Juk povestuvinės kelionės metu žmonės nori pabūti romantiškai, dviese, o viešbučiuose triukšmo tikrai neišvengsite.

Taip pat labai svarbu neatidėlioti povestuvinės kelionės planavimo iki paskutinio mėnesio. Jei galvojate, kad kelias savaites prieš vestuves ramiai susėsite ir susiplanuosite kelionę, turiu jus nuvilti - taip nebus. Geriausia pirma susiplanuoti kelionę, ir tik tada užsiimti vestuvių organizaciniais reikalais. Taip pataria ir garsi pora Jonas ir Simona Nainiai, kurie pirmiausia susiplanavo medaus mėnesį Seišeliuose, o tada pagal kelionės datą - ir vestuvių datą. Toks variantas tinkamas ypač tiems, kurie nori į kelionę vykti iškart po vestuvių.

Be abejo, susiplanuoti kelionę užims tikrai nemažai laiko, tad jeigu jo neturite, geriau patikėkite organizavimą kelionių agentūrai. Bet jei visgi turite laiko ir noro, kelionę siūlau planuotis patiems - juk niekas už jus pačius geriau nežino jūsų poreikių, norimų aplankyti vietų ir panašiai.

Kokios kryptys tinkamiausios medaus mėnesio kelionei?

Maldyvai

Maldyvai - viena tobuliausių krypčių jaunavedžiams! Čia plyti vieni nuostabiausių pasaulio paplūdimių, todėl galima gulėti po palme ir tiesiog ilsėtis... Maldyvai garsėja labai aukštos kokybės aptarnavimu, įspūdingo grožio salomis, tačiau ir atitinkamai aukštomis kainomis. Norėdami sutaupyti, jaunavedžiai apsistoja vietinių salose, iš kurių paskui galima keliauti į dienos ekskursijas po kitas salas. Taip pamatysite kur kas daugiau ir netgi sutaupysite.

Kaip rodo mūsų patirtis, pats tinkamiausias laikas keliauti į Maldyvus - nuo spalio iki balandžio mėnesio. Tačiau nenustebkite, jeigu prieš kelionę pažvelgę į orų prognozę pamatysite, kad visas kelionės dienas lis. Nes lyja čia dažnai, dažniausiai vasarą, o pats lietingiausias mėnuo - rugpjūtis.

Kainos. Jeigu gyventi ketinate vietinių saloje, tačiau kasdien vyksite į skirtingas ekskursijas, skrydis, perplukdymas į salą ir viešbutis su maitinimu gali kainuoti 1000 - 1100 €, papildomai reikėtų turėti apie 400 - 500 € išlaidoms ir ekskursijoms. Kelionių paketai su skrydžiu ir apgyvendinimu privačiose salose prasideda nuo 1500 €. Jeigu norima apsistoti namelyje ant vandens, asmeniui reikėtų skirti apie 3000 € už 7 naktis.

Kaip pasiekti? Geriausia Maldyvus pasiekti skrendant per Maskvą arba Stambulą, o skrendant iš Varšuvos – galimos ir kitos tarpinės stotelės.

Būtini daiktai. Būtinai pasiimkite kremą nuo saulės ir paviršinio nardymo kaukę, kurią siūlau įsigyti prieš kelionę. Ją galima išsinuomoti ir saloje, tačiau gali būti prastos kokybės.

Balio sala

Į Balio salą galima keliauti ištisus metus, todėl jaunavedžiams, kurie linkę savo povestuvinei kelionei skirti daugiau pinigų, rekomenduoju būtent šią salą. Čia lietaus vasaros metu būna daug mažiau nei kitur, tačiau vis vien jo išvengti greičiausiai nepavyks - tokios jau tos egzotinės šalys. Šioje saloje nereikėtų tikėtis įspūdingų paplūdimių, tačiau labiausiai čia žavi pati salos gamta: žaluma, kalnai, atsiveriančios panoramos, prabangūs viešbučiai ar vilos už itin žemą kainą.

Kainos. Kelionė asmeniui galėtų kainuoti apie 1800 - 2000 €. Tačiau iki salos reikia labai ilgai skristi, rekomenduoju ten pabūti bent 12-14 dienų.

Kaip pasiekti? Pigiausia pasiekti Balį - nusipirkti pigiausią bilietą Azijos kryptimi – į Honkongą, Kvala Lumpūrą, Bankoką. O iš ten pigiomis skrydžių bendrovėmis vykti tiesiai iki Balio salos.

Būtini daiktai. Fotoaparatas, kremas nuo saulės ir didelis lagaminas lauktuvėms parsivežti.

Santorino sala

Santorino sala yra vadinama jaunavedžių rojumi. Šią salą poros renkasi ne tik povestuvinei kelionei, bet ir savo vestuvių šventei. Kodėl? Santorinas -vulkaninės kilmės sala, turistus žavinti baltais namukais su žydrais stogais ir nuostabiomis panoramomis. Todėl daugelis jaunavedžių ar susituokti ketinančių porų salą renkasi ne tik dėl kokybiško poilsio, bet ir dėl nuostabių vestuvinių nuotraukų.

Vakarais, ištuštėjus pagrindiniams salos miestams Ojai ir Firai, į kuriuos dienai atvyksta minios turistų, sala nurimsta ir tampa puikiai tinkama romantiškiems vakariniams pasivaikščiojimams. Taip pat salos papėdėje plyti daugybė įspūdingų viešbučių, kurių terasose mėlynuoja privatūs baseinai, iš kurių galima mėgautis nuostabiais vaizdais.

Kainos. Savaitės atostogos su skrydžiu ir geru apgyvendinimu su maitinimu gali kainuoti apie 800-900 €

Kaip pasiekti? Geriausia salą pasiekti skrendant iki Atėnų, o iš ten – tiesiogiai į Santoriną. Norint sutaupyti, galima pasinaudoti kelionių organizatorių siūlomais skrydžiais į Kretą ir iš ten per 2,5 valandos su greitaeigiu keltu nuplaukti iki Santorino.

Būtini daiktai. Žinoma - fotoaparatas.

Seišeliai

Į Seišelius galima vykti visus metus, nors vasarą nėra labai rekomenduojama. Seišeliuose plyti patys gražiausi mano kada nors matyti paplūdimiai. Visi jie laukiniai, nėra nė vieno privataus. Net patys prabangiausi viešbučiai, įsikūrę prie gražiausių paplūdimių, yra atsakingi už paplūdimių priežiūrą, tačiau negali uždrausti juose lankytis pašaliniams žmonėms. Todėl visi salos paplūdimiai yra prieinami nevaržomai!

Seišeliuose galima apsistoti labai skirtinguose sektoriuose. Jeigu galite savo kelionei skirti daugiau pinigų, rinkitės vieną iš prabangių viešbučių: Four Seasons ar Kempinski. Jeigu norite pataupyti, galite rinktis svečių namus, apartamentus, išsinuomoti automobilį (dienai kainuos 35 €) ir išmaišyti salą.

Apsistoti siūlyčiau Mahe saloje, nes į ją jūs atskrisite ir iš jos patogu keliauti į kitas salas. Beje, čia plyti daugiausia paplūdimių! Būtinai rekomenduoju aplankyti Praslin ir Ladig (La digue) salas. Ladig salos paplūdimys yra bene dažniausiai nuotraukose įamžinamas paplūdimys visame pasaulyje.

Kainos. Jei pasiseks ir pagausite skrydžių akciją, 10 dienų kelionė gali atsieiti apie 1300-1500 €. Jei gyventi norėsite prabangiau, atostogos čia gali kainuoti ir 2000 €.

Kaip pasiekti? Geriausia Seišelius pasiekti skrendant į Mahe su Emirates iš Varšuvos. Nuo šių metų žiemos galima skristi ir per Stambulą su Turkish Airlines iš Vilniaus.

Būtini daiktai. Kremas nuo saulės ir žemėlapis, kuriame prieš kelionę siūlau pasižymėti lankytinas vietas.

Maljorka

Maljorka povestuvinei kelionei tinka tiems, kurie netrokšta egzotikos, nori keliauti vasaros metu ir tiems, kurie tikisi visko viename: nuostabių smėlio paplūdimių, neaukštų kainų prekybos centruose, daugybės lankytinų vietų, skirtingo reljefo (kalnai, uolos, paplūdimiai, pramogų parkai, istoriniai paminklai, klubai ir barai).

Didmiestis Palma de Maljorka – nuostabus, o turtuolių miestas Valdemosa – dar įspūdingesnis! Tačiau reikia turėti omenyje, kad apgyvendinimas šioje saloje nėra pigus.
Renkantis viešbutį Maljorkoje, būtina skaityti atsiliepimus. Aukštesnės kategorijos viešbučiai yra kokybiški, tačiau ir kainuoja atitinkamai. Povestuvinei kelionei siūlau nepagailėti ir užsisakyti brangesnį, o jeigu nenorite viešbučio, Maljorkoje galite rinktis ir iš daugybės vilų, privačių namelių ant skardžių su baseinais, kurie dažnai kainuoja panašiai kaip viešbučiai.

Kainos: savaitės atostogos su skrydžiu ir patogiu apgyvendinimu su maitinimu gali kainuoti apie 800 - 900 €

Kaip pasiekti? Tiesiogiai iš Kauno su pigių skrydžių bendrove Ryanair arba iš Vilniaus su didžiaisiais kelionių organizatoriais. Skrydžio trukmė – kiek daugiau negu 3 valandos!

Būtini daiktai. Žemėlapis su lankytinomis vietomis ir vairuotojo pažymėjimas (neprašausite išsinuomoję automobilį).

Filipinai. Gabrielės Štaraitės nuotrauka

5 PATARIMAI PLANUOJANTIEMS MEDAUS MĖNESĮ

Foto_gidas.lt nuotrauka - Kaip išsaugoti šeimą po vestuvių

KAIP IŠSAUGOTI ŠEIMĄ PO VESTUVIŲ?

Vestuvių paroda - Išteku.lt

VESTUVIŲ PARODA VILNIAUS ROTUŠĖJE

Daugiau
naujienų

ajax loader