Filtras
1534511092keliaraistis_Foto_Laurynas_Bočkus.jpg

~2018-08-17~

KELIARAIŠTIS NUOTAKAI: TAIP ar NE?

Keliaraištį, kaip jau gana įprasta, būsimai nuotakai draugių pulkas padovanoja mergvakario metu – tai iš Vakarų šalių atėjusi tradicija. Tas keliaraištis mūvimas vestuvių dieną. Seniau tai buvo vienas būtiniausių atributų, o kaip yra dabar? Keliaraiščiui sakom „taip“ ar „ne“?

Lauryno Bočkaus nuotrauka

Pirmiausia verta paminėti keliaraiščio atsiradimo istoriją ir jo reikšmę... Anuomet buvo tikima, kad nuotakos suknelės lopinėlis tikrai gali atnešti laimę. O kas gi jos nenorėtų? Tad svečiai nesikuklindami puldavo plėšyti nuotakos apdaro, norėdami gauti lopinėlį sau. Visgi tokia idėja retai nuotakai patiktų. Tad netrukus buvo įsigudrinta – reikia turėti atskirą suknelės audinio lopinėlį ir atiduoti jį svečiams kaip laimės simbolį. Tai pirmųjų keliaraiščių užuomazgos.

Visgi šiandien keliaraištis, jei ir mūvimas, tai dažniausiai ne laikantis tų senųjų tradicijų ir tikint ne ta senąja jo reikšme, bet dėl to, kad tai – patrauklus ir seksualumu bei paslaptimi alsuojantis aksesuaras. Pagal Vakarų šalių tradicijas vestuvių šventės eigoje jaunikis dantimis numauna keliaraištį nuotakai nuo kojos ir švysteli į pabrolių minią. Ne šiaip sau – tas, kuris keliaraištį sugauna, netrukus atšoks savas vestuves. Tiesa, keliaraiščio nebūtina nuimti viešai šventės metu, galite tai pasilikti laikui, kai liksite su sutuoktiniu vienu du. Greičiausiai nesunku palyginti tai su nuotakos puokštės metimu. O kad nebūtų per daug „mėtymų ir gaudymų“ keliaraiščiui neretai parenkamas ir kitas scenarijus – šventės vedėjas ar liudininkai surengia aukcioną, kuriame pardavinėja nuotakos keliaraištį. Tad jei norite papildomų linksmybių savo šventei, galite mūvėti keliaraištį.

Ar keliaraištį mūvėti ar ne, niekas pasakyti negali – tai nuotakos apsisprendimas. Keliaraištis tikrai nėra privalomas. Vienos nuotakos laikosi vienų ar kitų tradicijų, tiki jomis ir keliaraištį mūvi. Kitos jį renkasi dėl, kaip minėjome, papildomų pramogų, smagumo, o dar kitos keliaraiščio atžvilgiu nusiteikusios itin priešiškai, mat joms šis aksesuaras asocijuojasi su laisvu elgesiu.

Jei keliaraištis Jums kelia neigiamas asociacijas, emocijas, o keliaraiščio nuėmimas toli gražu nesisieja su maloniomis šventės akimirkomis, tuomet jo ir nemūvėkite.

Keliaraištis. Sp fotografija nuotrauka

KELIARAIŠTIS - REIKIA AR NE?

Daugiau
naujienų

ajax loader