Filtras
Mantas Pra photography nuotrauka 1

~2014-04-10~

"ŠOKIŲ AKADEMIJA" VADOVĖ J.ČESNAVIČIŪTĖ : 5 SVARBIAUSI ATSAKYMAI APIE VESTUVINĮ ŠOKĮ

Ir štai, ta didinga akimirka, kai suskamba jūsų pamėgtos muzikos akordai ir jūs išeinate į šokių aikštelę. Tik tu ir jis, ką tik tapę viena šeima ir stebint mylimiausiems žmonėms pradete pirmąjį savo šokį. Svarbus momentas, tiesa? O kaip jam pasiruošti, nesuklupti ir net nustebinti aplinkinius pataria Jurgita Česnavičiūtė, šokių studijos “Šokių Akademija” vadovė.

1. Kiek pamokų mums reikės, kad paruošti šokį?
 
Labai priklauso nuo aplinkybių, bet dažniausiai šokį paruošiame per tris, keturias indvidualias pamokas.
Pirmos pamokos metu aptariam Jūsų šokio choreografiją, išsirenkam muziką (jeigu to nepadarėme anksčiau) ir išmokstame pagrindinius žingsnius ir judesius.
Antra pamoka - specialiai Jūsų porai sukurtos choreografijos mokymasis.
Trečia ir ketvirta pamoka skirtos choreografijos "atidirbimui" ir tobulinimui.
 
2. Muzikos kūrinys šokiui. Kaip išsirinkti?


 
Geriausiai, kai poros jau turi savo mėgstamą kurinį, kuris patinka abiems. Tuomet tik pritaikome šokio pagrindinius žingsnelius.

Jeigu muzikos kūrinio išsirinkę neturite – galime pasiūlyti iš savo fonotekos.

Pačio kūrinio stilistika gali būti labai įvairi. Reikėtų atsižvelgti į bendrą vestuvių stilių ir ankstesnę šokių patirtį.  

3. Ar jaunavedžių šokiuose vyrauja tendencijos?

Didžioji dalis porų renkasi lėtas, romantiškas dainas, kurių ritmas atitinka valso arba rumbos, kurių žingsnelius nesudėtinga išmokti.
Jaunavedžiai vis dažniau planuoja temines vestuves – retro, rokenrolo ar lotynų Amerikos stiliaus ir pan. Tuomet pageidauja, kad muzika ir šokis atitiktų temą.
Lietuvoje dar populiarus pageidavimas sukurti šokį iš dviejų dalių: pirma lėta, antra linksma, greita, pagal šiuolaikinę klubinę muziką.
Užsienyje gyvenantys tautiečiai dažniau renkasi lietuvių atlikėjų dainas.

4. Kokius patarimus duotumėte šokį susikurti planuojantiems jaunavedžiams?

Iš anksto susiplanuokite pamokas (rekomenduoju vieną pamoką per savaitę – tarpas nemažas, bet turėsite laiko žingsnelius pasikartoti namuose).
Pamokas pradėkite likus penkiom ar šešiom savaitėm iki vestuvių. Pasitaiko, kad kreipiasi ir paskutinę savaitę, tuomet pamokas organizuojame tris dienas iš eilės.
Geriau viena pamoka nei jokios – bent jau išmoksite gražiai “linguoti” pagal muziką ir teisingai apsukti partnerę.

5. Kokių dar naujovių siūlote?

Vestuvės yra tokia šventė, kur dažnai susitinka dvi atskiros draugų kompanijos, dvi giminės ir klausytis kalbų dažnai yra nuobodu.
Mano nuomone pats geriausias būdas išjudinti ir supažindinti svečius – linksmos, nesudėtingų šokių pamokos, kurių metu keičiamasi poromis... Tai tartum nedidelė pažintinė programa, kuri nejučia priverčia į taktą linguoti, net ir šokti nemėgstančius dėdes ar draugus.

Atsakė J.Česnavičiūtė, "Šokių akademijos" įkūrėja

Nuotraukų autorius - "Mantas Pra Pohotography"

1566307323tango_-_dolce_vita_2.jpg

NETRADICINĖS PRAMOGOS VESTUVIŲ SVEČIAMS - ŠOKIŲ ŠOU PROGRAMA IR PAŠOKDINIMAS

Pirmojo šokio dainos. Celine Dion

10 ROMANTIŠKŲ DAINŲ PIRMAM ŠOKIUI

Daugiau
naujienų

ajax loader