Filtras
Nuotaka ir mama

~2013-06-08~

VESTUVIŲ ETIKETAS MAMAI

Pareigos ir atsakomybė jaunojo ir jaunosios mamoms

Per vestuves daugybė žmonių turi pareigas – pabroliai ir pamergės, liudininkai, piršlys su svočia, net gėles barstanti mergaitė. Tačiau Jūsų vestuvės yra viena iš retų švenčių, kai mamos gali atsipalaiduoti.

Nors tradiciškai jaunikio mama turi daugiau prievolių nei jaunosios, tačiau per Jūsų vestuves jos abi gali tiesiog džiaugtis švente, bet vis tiek keletas menkų rūpestėlių joms lieka.  Tai gi, kokios pareigos skirtos mamoms per vestuves?

JAUNOSIOS MAMAI

Pinigai yra jėga

Mamos įtraukimas į vestuves yra tiesiogiai susijęs su pinigų suma, kurią ji ir Tavo tėtis skirs vestuvėms. Mamos dalyvavimas sudarinėjant svečių sąrašą, parenkant vestuvių vietą, užsakant gėles ir t.t. bus didesnis jei jie moka už vestuves, negu finansiškai prisidėjus tik minimaliai. Jei mama nėra įtraukiama į vestuvių planavimą, bet Jūs norite, kad ji jaustųsi jų dalimi (ir tu tiki, jog ji susitvarkys!), palik tiekėjams (fotografui, floristui, kulinarui ir t.t.) mamos telefono numerį, tuomet vestuvių dieną pati turėsi mažiau rūpesčių.

Vestuvinė suknelė

Mama dažnai kviečiama perkant vestuvinę suknelę. Ji be išsisukinėjimų galės pasakyti kas kaip atrodo, todėl jos balsas labai vertingas matavimosi kabinoje, kai negalėsite apsispręsti.

Ritualų žiniuonė

Į mamą galite kreiptis kai reikia patarimo kaip į ceremoniją įtraukti senas šeimos tradicijas. Ji galės papasakoti apie šeimos religines tradicijas ar papročius, pasakys kurių ritualų gali atsisakyti, o kurie - būtini.

Sužadėtuvių-susipažinimo vakarienė

Visai nesitikima, jog mama surengtų sužadėtuvių vakarienę (jeigu išvis tokią rengiate norėdami supažindinti tėvus), tačiau jei ji pati to nori, ji puikia tai padarys ir pralenks visus, kurie galėtų ją surengti.

Mados

Didžiausias mamos „darbas“ yra ir smagiausiais - išsirinkti suknelę vestuvėms. Pagal etiketą mamos suknelė turi atitikti Jūsų suknelės atspalvį ir formalumą. Taip pat nuotakos mama suknelę renkasi ankščiau nei jaunikio mama. Vėliau ji apibūdina savo suknelę jaunikio mamai, kad jos nesikirstų ar neužgožtų viena kitos.

Prie altoriaus

Mama kartu su tėčiu, jei Jūs taip norite, turėtu palydėti jus prie altoriaus (kai kuriose religijose taip priimta).

Šokis

Pagal etiketą,  po pirmojo jaunavedžių šokio, antroji pora šokių aikštelėje turėtų būti Jūsų mama ir tėtis.

JAUNOJO MAMAI

Pirmas žingsnis

Po sužadėtuvių jaunojo tėvai turėtų pirmieji paskambinti jaunosios tėvams ir pakviesti susitikti, kad pažintų vieni su kitais ir atšvęstų poros pasirinkimą.

Svečių sąrašas

Jei jaunojo tėvai ženkliai papildo vestuvių biudžetą, kaip ir jaunosios atveju, jaunojo mama papildo kviestinų svečių sąrašą. Taip pat jos pareiga susisiekti su visais kuriuos ji įtraukė į šį sąrašą, ir kurie neatsakė į RSVP kvietimą iki termino pabaigos.

Tradicijos

Jei jaunikis nori į ceremoniją įtraukti savo šeimos tradicijas, jo mama yra geriausias idėjų šaltinis.

Emocijų antplūdis

Sutikime, jog vienas iš labiausiai jaudinančių momentų per vestuves yra jaunojo šokis su savo mama. Jo metu ne vienas nubraukia ašarą. Ir po užleistos vietos jaunosios mamai pirmai renkantis suknelę, jaunojo mamai bus malonu prisiminti kokį emocijų antplūdį ji sukėlė.

sp fotografija nuotrauka - Kaip pagerbti tėvelius per vestuves

KAIP PAGERBTI TĖVELIUS PER VESTUVES?

Gidas

GIDAS: KAIP NAUDOTIS IŠTEKU.LT

Daugiau
naujienų

ajax loader