Filtras
Jurgita Lukos Photography nuotrauka - vestuvių mitai

~2014-04-29~

10 TAISYKLIŲ, KURIAS GALIMA SULAUŽYTI

Tradicijos, taisyklės, papročiai apraizgo vestuves lyg koks voras muselę ir kartais atrodo, jog sprendimų, nesivadovaujant jais negalima priimti. Mes turime naujieną ir skelbiam naujas taisykles!

1. Anksčiau: Už viską moka nuotakos šeima

Dabar: Kiekviena pora randa lėšų šventei savais būdais. Dažniausiai prie šventės prisideda abiejų tėvai, o dar populiariau - patiems už viską susimokėti. Vieni taupo keletą metų, kiti pasiima paskolą, o treti bando laimę loterijose (įtariame, kad šie susituoktų vėliausiai). Raskite būdą, kuris priimtinas jums abiems, nesijausite skolingi ar nepatogiai.

2. Anksčiau: kiekvieną privalai kviesti su antra puse

Dabar: Jei nepažįsti ir net nežinai ar svečias turi antrąją pusę, neversk jo dėl to gėdytis ir pakviesk vieną. Oi, negražu, į vestuves eiti vienam, sakydavo mūsų mamos... Pamiršk tai ir savo švente džiaukitės tik su tais, kuriais norite.

3. Anksčiau: dovanų sąraše - daiktai namams

Dabar: Jei sudarinėjate dovanų sąrašą ar norite jį sudarinėti nesijauskite nepatogiai, jei nenorite vien tik namų apyvokos daiktų. Anksčiau pora tik po vestuvių keldavosi gyventi kartu ir juos reikėdavo aprūpinti puodais, patalynėmis ir kitais daiktais. Dabar jiems bus smagiau gauti slidinėjimo inventorių ar mėgstamų filmų kolekciją. Nors Lietuvoje labiausiai įprasta dovanų užsiprašyti pinigais, bet iš tiesų juk labai smagu leisti ir svečiams kažką išrinkti.

4. Anksčiau: nuotaka privalo vilkėti ilgą baltą suknelę

Dabar: Nuotaka puošiasi tuo, kuo ji nori - juoda, raudona, juoda, ilga, trumpa suknele ar kelnių komplektu. Svarbiausia, kad tą dieną ji jaustųsi graži, laiminga ir patenkinta savimi. Aišku, jei dar nuo vaikystės svajojai apie baltą ilgą suknelę - puoškis ja. Tas pats galioja ir aksesuarams, batams ar net apatiniam trikotažui.

5. Anksčiau: mama nedalyvauja mergvakaryje

Dabar: Jei manai, kad pati mama norėtų ir su tavo draugėmis jai bus smagu - pakviesk ją prisijungti. Juk tai jos dukrai teka ir ji nori prie visko prisidėti. Aišku, jei jos dalyvavimas tave nuteiks nekaip - nekviesk. Svarbiausia, informuok apie tai mergvakario organizatorę.

6. Anksčiau: privaloma karšti patiekalai

Dabar: viskas priklauso nuo jūsų vestuvių temos ir vizijos. Nebūtina sodinti svečių prie stalų, patiekti užkandžius, karštą patiekalą, o tuomet pjauti tortą. Galite užsakyti užkandžių barą ar švedišką stalą, tuomet visi pasiims tai ką nori. Tas pats galioja ir gėrimams - vis dar perkamos dėžės įvairaus alkoholio, o gal vertėtų pateikti tik kelių rūšių gėrimus?

7. Anksčiau: jaunikį nuotaka vestuvių dieną gali pamatyti tik prieš ceremoniją

Dabar: Nereikia apsimetinėti ir vaidinti lyg ką tik susipažinus, kai kartu gyvenate jau dešimt metų. Nevykite būsimo vyro iš namų vestuvių vakarą, nes ši tradicija jau nebegalioja. Galite vestuvėms pasiruošti kartu, praleisti kiekvieną minutę tą dieną prieš ceremoniją ir mes garantuojame, kad tai nėra jos blogas ženklas.

8. Anksčiau: vienoje pusėje sėdi nuotakos svečiai, kitoje - jaunikio

Dabar: O ką daryti jūsų bendriems draugams, su kuriais susipažinote, kai buvote kartu? Tai taisyklė dar iš tų laikų, kai nuotaka ir jaunikis iki vestuvių kartu negyveno. Žinoma, jei tėvai nori - gal sėdėti skirtingose pusėse, bet kitiems leiskite pasirinkti patiems. Tas skirstymas sukelia daug rūpesčių, kai tarp artimųjų yra išsiskyrusių ir dar kartą suradusių antrąsias puses.

9. Anksčiau: nuotaka žengia altoriumi tiesiai

Dabar: Taip įprasta daryti bažnyčioje, bet tai tik dar viena taisyklė, kurią galima laužyti. Žinoma, jei tėtis nori nuvesti dukrą prie altoriaus, tai labai gražu, bet išties visai nebūtina. Galite eiti kartu, kai eina jaunikis. Galite kartu su jaunikiu eiti skambant iškilmingai muzikai, galite įžengti šokio ritmu. Ir visai nebūtina eiti tiesiai!

10. Anksčiau: iškart po vestuvių turite išvykti medaus mėnesio

Dabar: Keliaukite ne tik ten, kur norite, bet ir kada norite. Jei svajojote pamatyti Indiją, bet vasaros metu ten per karštą, tai atidėkite kelionę. Kartais sutrukdo ir darbo reikalais. Taip pat nebūtina išvykti iškart kitą dieną po ceremonijos. Geriau nurimkite, pailsėkite, užbaikite visus reikalus ir tada išvykite. 

Jurgita Lukos Photography nuotrauka

1618809524charisse-kenion-s_IYpaTaueQ-unsplash.jpg

KLAIDOS, KURIAS DARO NUOTAKOS PIRKDAMOS VESTUVINĘ SUKNELĘ

1612879908Reda_COUTURE_kolekcija_2021_2.jpg

REDA couture šventinės suknelės keliauja į Vilniaus gatves

VAMP 2020

VAMP Išteku.lt Wedding Fashion Show 2020

1555560263P.O._[2K]_-83.jpg

IDĖJA VESTUVĖMS: bohemiška šventė senoje oranžerijoje

Reda Couture Isteku lt Wedding Fashion Show

REDA COUTURE

Aida Kapociute Isteku lt Wedding Fashion Show

AIDA KAPOČIŪTĖ

Liutauras Salasevicius Isteku lt Wedding Fashion Show

LIUTAURAS SALASEVIČIUS

Daugiau
naujienų

ajax loader