Filtras
vestuviniai ziedai fashion gold

~2019-05-23~

19 DALYKŲ, Į KĄ TURITE ATKREIPTI DĖMESĮ RENKANTIS VESTUVINIUS ŽIEDUS

Vestuviniai žiedai simbolizuos jūsų santuoką ateinančius penkiasdešimt metų, o gal ir daugiau, tad, kaip išsirinkti tokius, kurie tiktų tobulai?

Kalbamės su juvelyrikos namų „Fashion Gold” įkūrėja Julija Gerlich, kuri pataria, kaip išsirinkti geriausius vestuvinius žiedus, kokių klaidų nedaryti ir atskleidžia, kiek jie gali kainuoti!

1. Nei per lengvi, nei per sunkūs

Atkreipkite dėmesį į žiedų svorį, kad nevargtų pirštai, nereikėtų papildomai kasdien nešioti nereikalingų gramų. Rekomenduojame, jog vieno vestuvinio žiedo svoris neviršytų 6-9 gramų. Žinoma, nereikia pulti į kraštutinumus ir rinktis labai lengvus žiedus. Šiais laikais galite rasti labai pigių vestuvinių žiedų prekybos centruose, tačiau neskubėkite džiaugtis, o atkreipkite dėmesį į žiedo svorį. Paaiškės, kad tai pūstas 1-2 gramus sveriantis žiedas.  Toks žiedas sulinks nešant pirkinių maišelį iš prekybos centro, nekalbant apie kitus išbandymus. Kokybiškas vestuvinis žiedas su komforto zona turi sverti mažiausiai  4-8 gramus priklausomai nuo žiedo aukščio.

2. Išsirinkite tinkamiausią žiedo plotį

Nors daugelis renkasi klasikinius, 4-6 milimetrų pločio vestuvinius žiedus, vis atsiranda jaunųjų, kurie nori pasipuošti itin plačiais 8 ar net 10 milimetrų pločio žiedais. Kodėl tai nepatogu? Tokie vestuviniai žiedai itin braižosi, nes prisilietimo taškas eina per visą paviršių, jie nusidėvi greičiau ir reikalauja nuolatinės priežiūros. Nekalbant, kad bus sunkiau lankstyti pirštus, sugniaužti kumščius ir pats pirštas toje vietoje, jeigu neturi pakankamai geros komforto zonos gali tinti, prakaituoti ar net šusti.

3. Gerai apsvarstykite naujoves

Prieš kelerius metus atsiradusi naujovė vestuvinius žiedus puošti savo pirštų antspaudais. Norime priminti, kad viduje esantis pirštų antspaudas greitai nusitrins, o jei bus gilesnis raižinys - nelygus paviršius trins patį pirštą. Be to, tiek viduje ir tiek išorėje esantis piršto antspaudo vagelės kaups nešvarumus. Todėl tikrai pasvarstykite kiek prasmės yra iš piršto antspaudo.

4. Nesirinkite juodų briliantų

Juodieji deimantai, kurie kartais siejami ir su juodąja magija, yra labai trapūs, nes tai dažniausiai blogo švarumo ar spalvos briliantai, kurių negalima parduoti kaip kokybiškų, uždažyti juodai. Todėl į vestuvinius žiedus dažniausiai ir dedami balti briliantai. Jeigu labai norisi juodų briliantų - galite juos dėti, kaip papildomą juostelę arba “įsodinti” giliau, kad apsodas apsaugotų patį brangakmenį.

5. Gilūs raižiniai - kaupia nešvarumus

Ažūriniai raštai vestuviniuose žieduose gražu, kol jie stovi vitrinoje. Gilūs raižiniai ir įvairūs raštai, tarpeliai yra puiki terpė rinktis įvairiems nešvarumams. Suprantama, kad įvairiu purvu aplipę žiedai tikrai nespindės ir negražins jūsų pirštų.

6. Svarbu ir brilianto forma

Atkreipkite dėmesį kokios formos ir kaip įstatyti deimantai žiede. Kampuoti briliantai turi yra problematiški, dėl to ir yra pigesni. Tokių deimantų silpnoji vieta yra kampai, kurie gali suskilti. Todėl praktiškiau įdėti apvalų deimantą į kvadrato formos tvirtinimą, jeigu norite kvadratinio deimanto efekto. Tik atsiminkite, kad nė vienas kvadratiis briliantas taip nežėri, kaip klasikinis apvalus, turintis tradicines 57 briaunas.

7. Geriausia praba - 585

Kas yra praba? Tai skaičius, kuriame rodoma, kiek aukso yra šiame aukso lydinyje. Jei žiedas yra tradicinės 585 prabos, tai reiškia, kad 1000 gramų lydinio, iš kurio pagamintas žiedas, yra 585 gramai gryno aukso. Kodėl auksas yra lydomas su kitais metalais? Nes pats yra labai minkštas (prisiminkite filmus, kur auksą tikrina dantimis!), todėl kuo aukštesnė praba, tuo lengviau žiedą subraižyti, suraižyti ir įlenkti. Todėl, pavyzdžiui, 750 aukso praba žiedą daro 30%  sunkesniu ir trečdaliu brangesniu. Ne paslaptis, jog daugelis pardavėjų ir pardavinėja vien dėl to, kad padidėtų jūsų išlaidos.

8. Deimantų tvirtinimas

Būtinai pasidomėkite, kaip įstatyti briliantai. Tik neteisingai įdėtas akmuo iškrenta, o tai užtikrinti gali tik labai patyręs juvelyras, kuris yra ne tik menininkas, bet turi ir inžinierinį suvokimą, kad suprastų, kaip, kokiu kampu ir kur tvirtinti brangakmenį, jog jis džiugintų akį amžinai.

9. Menas vestuviniuose žieduose

Juvelyrai yra menininkai ir, kaip žinia, šios profesijos atstovai dažnai turi savo viziją, požiūrį ir skonį. Todėl nenustebkite, kad jūsų žiedas neatitiks jūsų lūkesčių ar nesutaps su jūsų vizija. Rinkitės iš esamų modelių, junkite juos tarpusavyje ir labai smulkiai aptarikite kiekvieną žiedų detalę.

10. Venkite žiedų internete

Būtina prieš perkant apžiūrėti kuo daugiau vestuvinių žiedų tiek internete, tiek ir gyvai, bet pirkti tokį papuošalą, kuris yra simbolis bei kurį teks nešioti daugybę metų internete, griežtai nerekomenduojame. 99% jaunavedžių atvykę į juvelyrikos namus ir pasimatavę vestuvinius žiedus ant savo pirštų, kardinaliai pakeičia nuomonę. Jeigu nesate specialistas, sunku susigaudyti dydžių, pločių, storių, brilianto kokybės vingrybėse, todėl be profesionalios konsultacijos neišsiversite.

11. Emalė - laikina

Dar viena naujovė - spalvotu emaliu puošti vestuviniai žiedai. Atrodo įdomiai, netradiciškai, galima išpiešti įvairius raštus, bet supraskite - emalis ilgainiui skilinėja, nešioti reikia labai atsargiai. Emalis išgaunamas kaitinant iš kvarco smėlio, kreidos, sodos, kitų medžiagų ir yra lyg spalvota stiklo danga. Todėl turbūt suprantama, jog tokia danga nėra ilgaamžė ir tvirta.

12 .Deimantų kokybė

Geriau mažiau ir mažesnių, bet tikrai geros kokybės briliantų. Lietuvoje deimantų kokybę nustato Lietuvos prabavimo rūmai, kurie išduoda sertifikatą. Atkreipkite dėmesį į deimanto švarumą ir spalvą. Į vestuvinį žiedą patariame dėti ne mažiau VS-SI švarumo  ir W (H) – baltos spalvos briliantus

13. Rinkitės iš daug

Kuo daugiau, tuo geriau atrasite tai ko norite, todėl apsilankykite keletoje juvelyrikos namų ar ten, kur jų yra didelė pasiūla. “Fashion Gold” jaunavedžiams siūlo rinktis iš 1300 vestuvinių žiedų modelių, tad svajonių žiedus tikrai ras visi. Asortimentas nuolat pildomas naujomis kolekcijomis, kurios atkeliauja tiesiai iš juvelyrikos parodų visame pasaulyje.

14. Patikimumas

Vestuvinių žiedų tradicijos yra ilgaamžės, todėl svarbu rinktis patikimų juvelyrikos namų ar gamintojų,  kurie yra patys populiariausi Europoje, žiedus. ”Fashion Gold” yra Vokietijos vestuvinių žiedų gamintojų  “Gerstner”, “Raushmayer” ir EGF atstovai Lietuvoje. Šie ženklai išsiskiria gamybos technologija – vestuviniai žiedai liejami iš grūdinto aukso, kuris yra atsparus mikro įtrūkimams, neturi sudėtyje nikelio bei mažiau braižosi. Vokiškų žiedų kainų ribos taip pat labai plačios ir priklauso nuo aukso prabos – prasideda nuo 230 Eur, sidabrinių žiedų nuo 57 Eur, o platinos – nuo  521 Eur.

15. Vietos juvelyrai

Taip pat “Fashion Gold” pristato ir per daugybę darbo metų ištobulintus bei daugelio jaunavedžių pamėgtus rankų darbo vestuvinius žiedus, kuriuos gamina “Fashion Gold” juvelyrai, o jų kainos prasideda nuo 202 Eur. Rinktis galima iš 400 modelių!

16. Naudokite savo auksą

Daugybė porų turi iš tėvų ar senelių paveldėto šeimos aukso, kurį nori panaudoti savo vestuviniuose žieduose – tuomet jums reikės mokėti tik už vestuvinių žiedų gamyba. Vestuvinių žiedų pagaminimas su komforto zona “Fashion Gold” juvelyrikos namuose kainuos nuo 43 Eur .

17. Garantija - patikimumas

Daugelis žada suteikti garantiją visam laikui, bet kai prireikia, paaiškėja, jog juvelyras seniai nebedirba, parduotuvė užsidarė, o žmonės su problemomis nežino, kur kreiptis. Todėl rinkdamiesi, kur pirkti vestuvinius žiedus išsiaiškinkite patikimumą, paskaitykite atsiliepimus.

18. Graviruokite originaliai

Jaunavedžiai dažnai atsakingai renkasi vestuvinius žiedus, o kai paklausi ką išgraviruoti pasimeta ir skubėdami liepia graviruoti vestuvių datą ar vardus. Mielieji, garantuojame, jog savo sutuoktinio vardo tikrai nepamiršite, o santuokos datą galima patikrinti santuokos liudijime.

19. Būkite originalūs!

Sugalvokite priesaiką, frazę, kurią galite parašyti per du žiedus - pas jį pradžia, o pas ją - tęsinys. Esate tikrai originalūs? Įrašykite audio įrašą ir jo diagramą atspausdinkite žiede. Arba palikite tuščios vietos tam, kad laiko patikrintą prisipažinimą išgraviruotumėte metinių proga!

1618808754ziedai.png

VIDEO: DIDŽIAUSIOS KLAIDOS RENKANTIS VESTUVINIUS ŽIEDUS

Vestuviniai žiedai Fashion Gold

5 PATARIMAI, KAIP IŠSIRINKTI VESTUVINIUS ŽIEDUS

Monikos Požerskytės nuotrauka

VISKAS KĄ REIKIA ŽINOTI APIE ŽIEDŲ GRAVIRAVIMĄ

Konkursas

KONKURSAS: DALINKIS SAVO VESTUVIŲ NUOTRAUKOMIS IR LAIMĖK KAKLO PAPUOŠALĄ

Palmira Kelertienė Išteku.lt seminare

PALMIRA PATARIA: ANT KURIOS RANKOS NEŠIOTI VESTUVINĮ ŽIEDĄ?

Gerstner vestuviniai žieda

VESTUVINIAI ŽIEDAI: RINKITĖS TEN, KUR DAUGIAUSIA

Linas foto nuotrauka

VESTUVINIAI ŽIEDAI: KAS DABAR MADINGA?

VESTUVINIAI ŽIEDAI: KAIP IŠSIRINKTI?

Daugiau
naujienų

ajax loader