Filtras

~2013-06-09~

VESTUVINIAI ŽIEDAI: BALTAS AUKSAS AR PLATINA?

Baltos spalvos metalai užkariauja jaunavedžių širdis, todėl populiariausi ir madingiausi išlieka balto aukso ir platinos žiedai. Aptarkime juos abu ir tuomet lengviau nuspręsite kurį metalą pasirinkti savo vestuviniams žiedams.

Baltas auksas

Tai tos pačios kokybės auksas, kaip ir geltonas ar raudonas (dar vadinamas rusišku), tik maišytas su kitomis priemaišomis. Kiekvienas auksas turi priemaišų, kurių kiekį mums nurodo praba - jeigu žiedas 585 prabos, reiškia 1000 gramų lydinio, yra 585 gramai gryno aukso, o likę 415 gramai kitų elmentų, kurie pagerina lydinį. Dažniausiai balta spalva išgaunama maišant auksą su paladžiu ar nikeliu.

Anksčiau maišymui buvo naudojamas nikelis, bet dėl dažnų alerginių reakcijų dabar dažniau renkamasis paladis. Jei esate linkę į alergijas, išsiaiškinkite kokį lydinį naudoja juvelyras ar juvelyrikos salonas.

Kai žiedas pagaminamas, jis, jei jaunieji pageidauja, padengiamas rodžiu, tuomet spindesys būna geresnis, o rodis taip pat apsaugo ir nuo susibraižymo. Rodis yra labai artimas platinai, todėl baltas auksas ir platina ypač supanašėja.

Platina

Pati platina yra baltas metalas ir, skirtingai nei auksas, naudojamas beveik grynas - 95% grynumo. Platina yra išskirtinai ilgaamžis metalas ir pasižymi itin balta spalva, todėl jo nereikia papildomai padengti rodžiu.
Renkantis platiną reikėtų atkreipti dėmesį, kad ji yra sunkesnė nei auksas, todėl reikės priprasti.
Platina taip pat yra labai brangi ir žiedai kainuotų kažkur dvigubai brangiau nei iš balto aukso.

Ką rinktis?

Į šį klausimą turite atsakyti patys sau. Platinos žiedų nereikės iš naujo kas keletą metų dengti rodžiu, bet jie bus žymiai brangesni. Turbūt susumavus išlaidas už visus kartus kiek reikės iš naujo rodžiuoti žiedus (apytiksliai porai tai kainuoja apie 150 Lt) ir pabrangimą dėl platinos, gautųsi labai panašį kaina. Pačiupinėkite, pasimatuokite ir tikrai pajusite kuris metalas yra skirtas jums.
 

Žiedai iš "Fashion Gold"

1618808754ziedai.png

VIDEO: DIDŽIAUSIOS KLAIDOS RENKANTIS VESTUVINIUS ŽIEDUS

Vestuviniai žiedai Fashion Gold

5 PATARIMAI, KAIP IŠSIRINKTI VESTUVINIUS ŽIEDUS

Monikos Požerskytės nuotrauka

VISKAS KĄ REIKIA ŽINOTI APIE ŽIEDŲ GRAVIRAVIMĄ

Konkursas

KONKURSAS: DALINKIS SAVO VESTUVIŲ NUOTRAUKOMIS IR LAIMĖK KAKLO PAPUOŠALĄ

Palmira Kelertienė Išteku.lt seminare

PALMIRA PATARIA: ANT KURIOS RANKOS NEŠIOTI VESTUVINĮ ŽIEDĄ?

Gerstner vestuviniai žieda

VESTUVINIAI ŽIEDAI: RINKITĖS TEN, KUR DAUGIAUSIA

Linas foto nuotrauka

VESTUVINIAI ŽIEDAI: KAS DABAR MADINGA?

VESTUVINIAI ŽIEDAI: KAIP IŠSIRINKTI?

Daugiau
naujienų

ajax loader