Filtras
1618808929Uzpildymui_AA_Studio-181.jpg

~2021-04-19~

VISA TIESA APIE VESTUVES: POKALBIS SU ALGIRDU TOLIATU

Tuoktis bažnyčioje ar paprastai susirašyti civilinės metrikacijos biure? Žinoma, Santuokos sakramento ceremonija bažnyčioje yra įspūdinga, tuo tarpu tapimas vyru ir žmona valstybinėje institucijoje - kelių minučių reikalas, bet kunigas Algirdas Toliatas kelia klausimą: ar šiuolaikinės poros supranta bažnytinės santuokos reikšmę?

AA STUDIO nuotr.

Šiandien poros turi daugybę galimybių savo vestuvių ceremonijai, tačiau vienu populiariausių pasirinkimų vis dar išlieka bažnytinė santuoka. Bet ar šiuolaikinės poros suvokia santuokos sakramento prasmę ir šiandieninėje visuomenėje tokia santuoka vis dar aktuali? Šia tema tinklalaidėje „Visa tiesa apie šventes“ vestuvių vedėjas Tomas Kul ir vestuvių planuotoja Karolina Mėginytė kalbina daugeliui gerai pažįstamą kunigą Algirdą Toliatą.

Vestuvėse svarbiausia – ceremonija

Algirdas Toliatas – Lietuvos kunigas, vyriausiasis policijos kapelionas, knygų autorius, interviu atskleidžia tikrąją bažnytinės santuokos prasmę tiek sakraline, tiek kasdienine prasme. Kunigas analizuoja mums visiems gerai žinomus pavyzdžius, situacijas, su kuriomis susiduria santuokai besirengiančios poros, klausimus, kurie iškyla drauge nugyvenus dešimt ar daugiau metų.

Vestuvių planuotoja K. Mėginytė tinklalaidėje dalinsis ir savo patirtimi. Dirbdama su jaunavedžiais ji ne tik gauna daug klausimų, bet ir pati juos užduoda. Vienas jų – apie santuokos ceremonijos pasirinkimą, apie bažnytinės santuokos suvokimą ir reikšmę sužadėtinių gyvenime. Kodėl tai svarbu? Nes vestuvės, visų pirma, yra ceremonija, o šventė, nuotraukos ir kiti dalykai – tik antrojo plano elementai.

Kodėl bažnytinė santuoka yra avarinis tiltas?

Tinklalaidės vedėjams pasiteiravus, ar kunigas gali paprastai paaiškinti, kas yra bažnytinė santuoka, A. Toliatas nusišypsojo: „Tai sudėtingas klausimas. Kai kalbam apie santuoką bažnyčioje, poros galvoja apie gražias nuotraukas, apie populiarų kunigą, kad nereikėtų toli važiuoti, kad būtų kur pasistatyti automobilį. Tai buitiniai dalykai, tačiau pats giliausias dalykas yra tai, kad bažnytinė santuoka yra pažadas vienas kitam, įsipareigojimas, dovana. Dovana ir įsipareigojimas viename.“

Pasak kunigo, gyvenimas yra didelis iššūkis ir vienas kitam duoto pažado poroms laikytis sudėtinga, ypač bėgant metams. Štai čia atsiskleidžia tikroji bažnytinės santuokos prasmė, kai pasitelkiame visą savo žmogiškumą, dvasines kompetencijas ir lobyną, kuris gali tapti mūsų tiltu vienam į kitą.

Tačiau kodėl A. Toliatas teigia, kad bažnytinė santuoka – tai avarinis tiltas? Kam skirti bažnyčios kursai prieš santuoką ir kokia yra tikroji bažnytinės santuokos reikšmė šiuolaikinių porų gyvenime? Visus atsakymus sužinosite smagiame ir jaukiame tinklalaidės vedėjų Tomo Kul ir Karolinos Mėginytės pokalbyje su Algirdu Toliatu, skirtu temai „Visa tiesa apie bažnytinę santuoką“.

 

SP_fotografija nuotrauka

ŠIUOLAIKINIS NUOTAKOS „IŠPIRKIMAS: 4 IDĖJOS

Vestuvių paroda Vilniaus Rotušėje žurnalo viršelis

VESTUVIŲ PARODOS 2015 ŽURNALAS: DAUGYBĖ PATARIMŲ

Ligita Vaitkutė vestuvių nuotrauka

NAUJOVĖ: SANTUOKĄ GALIMA REGISTRUOTI BET KURIAME MIESTE

Vestuvių sonata - vaišės prie bažnyčios. Weird Beard photography

PLANUOTOJOS PATARIMAI: TOBULOS VAIŠĖS PO CEREMONIJOS

Eva shoot photography nuotrauka

VESTUVIŲ DIENOS PLANAS: KAIP JĮ PASIDARYTI?

Daugiau
naujienų

ajax loader