Filtras
1606137129I0010.jpg

~2020-11-23~

50 PROFESIONALIOS VESTUVIŲ PLANUOTOJOS PATARIMŲ NUOTAKAI

Šiuolaikinė nuotaka apie savo šventę nori žinoti viską! Jos galvoje sukasi nauji klausimai, idėjos ir lūkesčiai, į kuriuos ji ieškos atsakymų. Vestuvių planuotoja, floristė ir dekoratorė Inesa Borkovska įsitikinusi, kad kiekvienai nuotakai verta tapti savo šventės eksperte, nes kai viską žinai – tuomet pasitikėti planuotoja yra labai lengva, o šventė vyksta be streso.

Jelenos Kurbatovos nuotr.

Šiuolaikinė nuotaka apie savo šventę nori žinoti viską! Jos galvoje sukasi nauji klausimai, idėjos ir lūkesčiai į kuriuos ji ieškos atsakymų. Vestuvių planuotoja, floristė ir dekoratorė Inesa Borkovska įsitikinusi, kad kiekvienai nuotakai verta tapti savo šventės eksperte, nes kai viską žinai – tuomet pasitikėti planuoja yra labai lengva, o šventė vyksta be streso.

Todėl Inesa nuolat organizuoja mokymus nuotakoms, kuriuose atsako į kylančius klausimus, nuramina atsirandančias abejones, o šįkart dalijasi pačiais aktualiausiais patarimais, į kuriuos pradėdamos planuoti savo šventę turėtų atkreipti dėmesį visos.

PATARIMAI NUOTAKAI:

Tomo Adomavičiaus nuotr., gėlės - Inesos Borkovskos

1. Viską užsirašinėkite Kainas, sutarties bei darbo sąlygas, idėjas, biudžetą, adresus ir taip toliau.

2. Netaupykite vestuvių salei

Svarbiausi dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį: susisiekimas, talpa, tinkamumas vestuvių stiliui, maisto ir aptarnavimo kokybė.

3. Pasitikėkite tais profesionalais, kuriuos jūs išsirinkote

Nekontroliuokite kiekvieno jų žingsnio. Juk būdamos odontologo kėdėje, nemokote jo gydyti dantų! Vestuvinių paslaugų tiekėjai – tokie pat savo reikalų profesionalai.

4. Įtraukite visas išlaidas

Skaičiuojant vestuvių biudžetą, nepamirškite, kad sąmata susideda ne tik iš vestuvių pokylių salės ar šventės tiekėjų. Skaičiuokite viską: makiažą, šukuosenas, aksesuarus ar dovanėles svečiams.

5. Galvokite nestandartiškai!

Nuotakos pasiruošimą galima praleisti ne tik viešbutyje, bet ir jaukiame bute, o pačią šventę rengti ne restorane ar salėje, o užmiesčio name ar stilingame lofte.

6. Pasirūpinkite patogia avalyne

Būtinai išbandykite vestuvinius batelius prieš šventę. Pasiūlykite tą patį padaryti ir jaunajam!

7. Degustuokite

Surenkite bandomąją patiekalų degustaciją prieš užsakant paslaugas restorane ar pas maisto tiekėjus.

8. Mažiau perfekcionizmo

Siekti tobulybės galima visada, tačiau prisiminkime, kad turime ribotą laiką, konkretų biudžetą ir tik 24 valandas per parą.

9. Nebijokite sakyti tai, ką galvojate.

Kuo tiksliau paaiškinsite savo lūkesčius vestuvių tiekėjams, tuo didesnis šansas, kad jūsų vestuvės bus tokios, kokių tikitės.

10. Nedarykite visko vienu metu

Sudarykite pasiruošimo planą, padalinkite jį mėnesiais ir paskirstykite pareigas.

11. Kvietimuose nurodykite vestuvių planuotojo kontaktus.

Tegul dėl visų vestuvių klausimų, siurprizų ir dovanų skambina būtent jam.

12. Atsidėkite netikėtoms išlaidoms

Bent 5 proc. nuo vestuvių biudžeto iškart paskirkite pažeistų dekorų ar indų atpirkimui, papildomai nuomos valandai, taksi ir kitoms išlaidoms.

13. Išsiaiškinkite taisykles

Kiekviena pokylių salė turi savo vidaus taisykles. Pavyzdžiui, draudimas naudoti pirotechniką, garsią muziką ar užsakyti maistą iš kitų tiekėjų. Pasitarkite šiais klausimais su atsakingais asmenimis.

14. Susitikite su tiekėjais

Tai yra būtina pasiruošimo dalis. Prisiminkite, daugelį klausimų galima spręsti bendraujant internetu – tai sutaupys laiko, tiek jūsų tiek profesionalų.

15. Dalį reikalų nukelkite kitai dienai

Išbraukite iš dienotvarkės nereikalingas kelionės po miestą, kurias galima suplanuot kita dieną. Pavyzdžiui, susirašymą santuokos rūmuose ar fotosesiją gamtoje.

16. Pasirink prioritetus

Kai kam būtina turėti filmą iš vestuvių, kitiems užtenka paprastų nuotraukų. Pasitarkite su jaunuoju, kas būtent jums yra svarbu, ir nežiūrėkite į tai kaip elgiasi kitos poros.

17. Nekvieskite visų iš eilės!

Pagalvokite, su kuo norite praleisti šią dieną tam, kad po penkerių metų galėtumėte atpažinti svečius vestuvių nuotraukose.

18. Nepamirškite, kad tai jūsų vestuvės.

Išskirtine šventę daro jūsų abiejų meilė, o ne smagios dekoracijos, kaip iš internetinių nuotraukų. Bandant atkartoti žurnalų viršelius, gausite tik gražų paveiksliuką, o ne savo svajonių šventę.

19. Palikite laiko bendravimui

Nedarykite šventės dienotvarkės, kurioje kiekviena minutė bus skirta veiklai. Tegul svečiai turi laiko paprastam bendravimui.

20. Vestuvių išvakarėse apskambinkite visus jūsų šventės tiekėjus. Patvirtinkite, kad viskas vykstą pagal planą ir praneškite kurią valandą ir kur jiems būti. Taip sumažinsite vėlavimų ir suirutės riziką. Arba jei turite planuotoją – ji tuo pasirūpins.

21. Nebandykite visiems įtikti.

Nekreipkite dėmesio, net jei jūsų mama sako, kad jūsų vestuvės be susirašymo santuokos rūmuose ne vestuvės. Klausant kitų patarimų, rizikuojate prarasti savitumą.

22. Fotografui – prioritetas

Patikėkite, fotografo datas rezervuoti prieš metus nėra anksti! Jei planuojate vestuves sezono metu, rezervuokite datas kaip įmanoma ankščiau.

23. Rinkitės komfortą, o ne gražų vaizdą.

Nesidėkite aukštakulnių, jei nesate pasiruošusi jų dėvėti. Nepirkite suknelės, kurioje neįmanoma kvėpuoti. Jums šia diena reikės džiaugtis, o ne kentėti.

24. Nematuokite visko pinigais.

Pasakymas „kuo brangiau, tuo geriau“ veikia ne visada. Ne visuose brangiuose restoranuose bus idealus aptarnavimas ir ne visada apsimoka permokėti už prekės ženklą, renkantis vestuvinę suknelę.

25. Ieškokite vestuvių tiekėjų, su kuriais gerai susikalbate.

Patirtis ir profesionalumas – tai tos savybės, kurios yra svarbios, tačiau ne svarbiausios. Vestuvių planavimo procese nemažiau svarbu yra komfortiškas bendravimas ir panašus estetikos supratimas.

26. Ar jums reikalinga vestuvių planuotoja?

Paklauskite savęs 5 klausimų: Ar jūsų vestuvėse dalyvaus daugiau nei 40 svečių? Planuojate vestuves užsienyje? Apskaita ir sąmatos sudarymas jus veda iš proto? Turite mažiau nei pusę metų iki šventės? Norite nestandartinių vestuvių? Jei atsakėte „taip“ bent į du klausimus, geriausia kreiptis į planuotoją.

27. Sudarykite nuotraukų rinkinį.

Tam padės „Pinterest“ programėlė, kur nuotraukas galima dėlioti į atskirus katalogus. Svarbu, kad visada matytumėte vestuvių vizualinę pusę. Tai padės išvengti nereikalingų pirkinių.

28. Siekite harmonijos

Stenkitės, kad visi šventės elementai derėtų prie bendro stiliaus. Pavyzdžiui, lengva boho stiliaus suknelė netiks klasikiniam restoranui.

29. Nereikia dekoruoti visko

Jeigu turite ribotą biudžetą, nebandykite puošti visko „po truputį“. Pasirinkite vieną zoną ir dekoruokite būtent ją.

30. Tegu draugai sėdi kartu

Bandykite sudėlioti svečių sėdėjimo planą taip, kad susodintumėte žmones iš bendro draugų rato kartu ir neskaidykite porų ar artimų draugų kompanijų.

31. Atkreipkite dėmesį į apšvietimą

Jei vakarienė vyks gamtoje, žvakių šviesos neužteks.

32. Mėgaukitės pasiruošimu ir niekur neskubėkite.

Tas laikas, kol esate nuotaka – toks gražus ir trumpas. Leiskite sau pasimėgauti.

33. Turite būti nuotaka, o ne visų galų meistrė.

Visą laiką bėgioti šventės vietoje, rūpintis kitų darbu ir atsitraukti nuo pačios šventės – tai tikrai nėra geriausias pasirinkimas. Pasamdykite vienos dienos koordinatorę.

34. Atsisakyk tradicijų

Pripažinkime, jos, tiesą sakant, nėra artimos daugeliui nuotakų.

35. Spręskite kartu

Priiminėkite visus svarbius finansinius sprendimus, klausimus dėl svečių skaičiaus ar koncepcijos kartu su jaunikiu. Pasiruošimas jus dar labiau suartins.

36. Bet ne viską

Nepykite ant jaunikio, jei jam neįdomu rinktis gėlių spalvą ar laiškų šriftą. Tai visiškai normalu!

37. Pasikniskite portfolio

Nesirinkite fotografo vien iš geriausių jo nuotraukų. Patikrinkite pilnus vestuvių albumus asmeniniame tinklapyje.

38. Gerti reikia ne tik alkoholio

Sudarykite gėrimų sąrašą svečiams ir nepamirškite apie vandenį. Jo tikrai nebus per daug.

39. Nepersistenkite su fotosesija

Vestuvinei fotosesijai nereikia daug laiko. Pusantros valandos pasivaikščiojimui gamtoje pilnai užtenka.

40. Tegu skamba jūsų dainos

Pasirinkite muziką svarbiausioms šventės akimirkoms – įžengimui į ceremoniją, pirmajam šokiui ir vestuvių pabaigai.

41. Pasiruoškite susitikimams

Prieš pirmąjį susitikimą su tiekėjais sudarykite būtinų klausimų sąrašą. Be paruoštuko pamiršite paklausti apie svarbius dalykus.

42. Pasitikėkite savo intuicija.

Jeigu radote gražiausią salono suknelę, tačiau joje jaučiatės nepatogiai ar tiesiog neapleidžia jausmas, kad yra „kažkas ne to“, geriau rinkitės kitus variantus.

43. Saugokite susirašinėjimus su vestuvių tiekėjais

Geriausia, viską laikyti vienoje vietoje. Bendravimui naudojant skirtingas programėles („Messenger“, elektroninį paštą ar „WhatsApp“) lengva pasimesti tarp pokalbių.

44. Būkite realistais

Nebūna prabangių ir pigių vestuvių, pigių ir kokybiškų gėlių ar profesionalių ir biudžetinių fotografų. Yra daug kitų variantų, kaip sutaupyti neatsisakant kokybės.

45. Suknelė turi derėti su bateliais.

Kreipkite dėmesį į vestuvinės suknelės ilgį ir jos stilių renkantis batelius. Jeigu batelius pasirinkote anksčiau, paimkite juos su savimi renkantis suknelę.

46. Negaiškite laiko

Jei kažką pamiršote, nebūtina grįžti namo. Nevėlinkite šventės dėl kosmetinės. Na, nebent tai vestuviniai žiedai.

47. Suplanuokite medaus mėnesį

Tai tarpusavio jaunųjų dovana vienas kitam tam, kad atsikratyti streso po vestuvių. Jei neturite galimybių išvažiuoti į povestuvinę kelionę, tiesiog praleiskite savaitgalį kartu.

48. Pasitreniruokite šokti

Išmokite vestuvinį šokį vilkint suknelę arba bent jau apsimovus pūstą sijoną. Judesiai, kuriuos lengvai atliekate su vasariniais rūbais, gali būti sunkiai pakartojami su šventiniais apdarais.

49. Visada pasirašinėkite sutartis

Žodinis susitarimas kartais lieka tik žodiniu, o sutartys padės jums jaustis ramiems, jog tiekėjai įgyvendins tai, ką konkrečiai susitarėte.

50. Nepamirškite svarbiausio!

Svarbiausia jūsų vestuvėse – ne gėlės ar dekorai, o jūs patys. Atsisakant daryti idealią šventę, galėsite pasimėgauti pačia švente.

Inesa Barkovska kviečia į nuotakos mokymus!

Visa informacija www.inesafloriste.lt +37060410244

Būk savo šventės žinove!

Jelenos Kurbatovos nuotr.

1618812688zuza-galczynska-c5_eQi4rrjA-unsplash.jpg

12 IDĖJŲ VIDURNAKČIO PRAMOGOMS

1540405241IMG_4413.jpg

Vestuvių planuotoja EGLĖ ČIURLIONYTĖ pataria

nusiramink ir ištekėk

VESTUVĖS BE STRESO. 10 PATARIMŲ NUOTAKOMS

Redijus photography nuotrauka

5 PATARIMAI, KAIP IŠSIMIEGOTI PRIEŠ VESTUVES

Dom Bow Tie Peteliškes LUX108 nuotrauka

BŪSIMIEJI JAUNAVEDŽIAI ATSKLEIDĖ, APIE KOKIO STILIAUS ŠVENTĘ SVAJOJA

Daugiau
naujienų

ajax loader