Filtras
Diana Zak nuotrauka

~2015-06-08~

7 PATARIMAI KAIP SUSITAUPYTI VESTUVĖMS

Turbūt daugelis svajoja vestuves atšvęsti taip, kad prisimintų visą gyvenimą. Vieniems svarbu sukviesti visus visus savo draugus ir giminaičius - taip padaryti didžiulę puotą. Kiti nori švęsti ypatingoje ir prabangioje vietoje, o tretiems svarbus pats geriausias fotografas. Visam tam reikia biudžeto, kurį tik nedaugelis turi paruošę iš anksto. O juk dabar už vestuves jaunieji dažniausiai moka patys, neprašydami tėvų pagalbos. Todėl dalinamės patarimais, kaip būtų galima sutaupyti tobuloms vestuvėms.

Diana Zak Photography nuotrauka

1. Pasitelkite matematiką

Iš tiesų, į viską reikia pažvelgti labai pragmatiškai ir paskaičiuoti kokią sumą ir per kiek laiko norite susitaupyti. Vidutiniškai vestuvės Lietuvoje kainuoja nuo 9000 iki 15000 eurų. Vestuves norite kelti po metų? Tuomet 9000 dalinate iš 12 mėnesių. Per mėnesį jums reikia atsidėti 750 eurų. Kur tuos pinigus dėti? Sukurkite atskirą sąskaitą “VESTUVĖMS” ir perveskite į ją iškart gavę pinigų. Tuomet kils mažiau pagundų išleisti. Žinoma, nepamirškite ir realybės. Jeigu reikia 9000, o į mėnesį galite atsidėti tik 100 eurų, tuomet taupysite tik… 7,5 metų! Tad teks arba ieškoti papildomo pinigų šaltinio arba mažinti vestuvių lūkesčius.

2. Pradėkite taupyti

Pats laikas nutraukti nenaudojamą sporto abonementą, lankytis nuolat masažuose ir pamiršti slidinėjimo atostogas šiais metais. Apgalvokite, kurios išlaidos nėra būtinos ir susiveržkite diržus. Jeigu sumažinsite telefono išlaidas 15 eurų per mėnesį, tai bus 30 eurų per jus abu. Pagalvokite apie nuolatines mėnesines išlaidas, kaip kabelinė televizija ar panašios, kurias galite sutaupyti.

3. Neleiskite pinigų smulkmenoms

Jeigu nepradėjote vesti biudžeto - pradėkite tai daryti! Ir pamatysite, kiek pinigų tenka įvairiausioms smulkmenoms, kaip kavos puodeliui, keletui naujų žurnalų, cigaretėms ar valgymui kavinėse. Sunku susilaikyti, bet viskas dėl svarbaus tikslo ir tik tam tikrą laiką!

4. Pasiaukokite daugiau, jeigu galite

Jeigu turite sutaupyti daugiau, nei galite - imkitės drastiškų priemonių. Pradėkite nuomoti savo automobilį (per dalinuosi.lt), išsikraustykite gyventi atgal pas tėvus ir savo būstą išnuomokite arba išsinuomokite mažesnį butą prastesnėje vietoje! O jeigu automobilis nebūtinas - jį galite ir parduoti, nes išlaidos degalams ir jo priežiūrai sudaro nemenką dalį biudžeto.

5. Nepiknaudžiaukite kredito kortelėmis

Jeigu mėgstate pirkti kreditu - pasistenkite to nedaryti arba susidėliokite mokėjimus, kad galėtumėte atsiskaityti laiku. Iš tiesų kreditinės apsipirkimą padaro paprastesnį ir apsaugo nuo apgavysčių, todėl mes nesiūlome jomis visai nesinaudoti. Tačiau naudokitės tiek, kiek galėsite padengti įsiskolinimus prieš atsirandant kredito mokesčiams. Įsidėmėkite vieną dalyką: nepradėkite vedybinio gyvenimo skolose - tai niekada nėra geras sumanymas - ir net nesvarstykite už pirkinius mokėti pinigais, kurių neturite ir neturėsite ilgą laiką. Taip pat nesvarstykite imti paskolos vestuvėms apmokėti, pradėti santuoką su skolomis dėl vienos dienos pokylio - didelė klaida. Labai gaila kai žmonės pradeda savo vedybinį gyvenimą su didelėmis finansinėmis skylėmis. Protinga būtų atsidaryti atskirą sąskaitą, kurioje sukauptas lėšas panaudotumėte vien tik vestuvių biudžetui.

6. Investuokite

Jeigu vestuves planuojate negreit arba už būsimas vestuves žada mokėti tėvai - galite investuoti į akcijų biržą ir taip padidinti savo vestuvių fondą. Taip pat jeigu gavote palikimą - taip pat padėkite į banką ir gaukite palūkanas, kurias kaupkite būsimoms vestuvėms.

7. Sugalvokite, kaip užsidirbti

Šis būdas turbūt vienas geriausių norint prisidėti prie vestuvių. Pagalvokite, ką galite parduoti, kokias papildomas paslaugas pasiūlyti ar išnuomoti. Vinted.lt galima parduoti drabužius, aksesuarus ar avalynę, o taip pat ir savo kurtus dalykėlius. Užsienyje rankdarbius geriausia pardavinėti per Etsy.com. Puikiai veikia platforma Dalinuosi.lt, kuri padeda išnuomoti jums nereikalingus daiktus - automobilį, fotoaparatą, palapinę ar kamerą. Išnuomokite savo sofą per Airbnb.com arba pasiūlykite vertėjo ir kitas paslaugas per Versliukai.lt. Būkite kūrybingi ir negailėkite laiko!

1618812688zuza-galczynska-c5_eQi4rrjA-unsplash.jpg

12 IDĖJŲ VIDURNAKČIO PRAMOGOMS

1606137129I0010.jpg

50 PROFESIONALIOS VESTUVIŲ PLANUOTOJOS PATARIMŲ NUOTAKAI

1540405241IMG_4413.jpg

Vestuvių planuotoja EGLĖ ČIURLIONYTĖ pataria

nusiramink ir ištekėk

VESTUVĖS BE STRESO. 10 PATARIMŲ NUOTAKOMS

Redijus photography nuotrauka

5 PATARIMAI, KAIP IŠSIMIEGOTI PRIEŠ VESTUVES

Dom Bow Tie Peteliškes LUX108 nuotrauka

BŪSIMIEJI JAUNAVEDŽIAI ATSKLEIDĖ, APIE KOKIO STILIAUS ŠVENTĘ SVAJOJA

Daugiau
naujienų

ajax loader