Filtras
Goodlife photography nuotrauka

~2015-10-16~

SUŽADĖTINIŲ KURSAI - KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI?

Jeigu skaitote šį tekstą, tikriausiai neseniai susižadėjote, o ant jūsų pirštelio jau spindi nuostabaus grožio sužadėtuvių žiedas. Sveikiname! Ir linkime malonaus vestuvių planavimo! Na, o viena privaloma užduotis, kurią būtina įvykdyti norint susituokti ir pasižadėti vienas kitam, yra neišvengiami sužadėtinių kursai. Šiuolaikiniai jaunavedžiai, tikriausiai nėra labai patenkinti dėl šios būtinybės, tačiau tai neatsiejama santuokos sakramento priėmimo dalis, todėl tai įgyvendinti būtina. Taigi, ką privalome žinote apie sužadėtinių kursus?

Goodlife Photography nuotraukos

Kas yra sužadėtinių kursai?

Sužadėtinių kursai yra privaloma programa, kurią turėtų praeiti kiekviena sužadėtinių pora. Tai tam tikras ciklas paskaitų, temų, kurias turi išklausyti jaunavedžiai. Šie kursai skirti supažindinti jaunavedžius su svarbiausiais Santuokos sakramento ir krikščioniškos šeimos gyvenimo aspektais. Arkivyskūpijų ir šeimos centrų pateikiamoje informacijoje, galime surasti, jog kursuose kalbama tokiomis temomis: santuokos sakramento samprata ir liturgija; darnių tarpusavio santykių palaikymo menas; sutuoktinių tikėjimo svarba; lytiškumo bei vaisingumo dovanos prasmė. Sužadėtinių kursų programą sudaro nuo 6 iki 8 temų. Kiekvienai temai išnagrinėti yra skiriama viena paskaita, kurios trukmė apie 2 val. Šiuos kursus veda jau susituokusios poros, kunigai, gydytojai, šeimos planavimo specialistai. Paskaitų tvarkaraščiai ir temos priklauso nuo arkivyskupijos ar šeimos centro.

Kada prasideda sužadėtinių kursai?

Ieškant informacijos internete, galime rasti daugybę medžiagos, kurią pateikia įvairios arkivyskupijos ir šeimos centrai, siekdami supažindinti jaunavedžius su sužadėtinių kursais ir jų svarba. Taigi, kada jaunavedžiai turėtų pradėti lankyti sužadėtinių kursus? Rekomenduojama pradėti lankyti kursus likus mažiausiai trims mėnesiams iki vestuvių, tačiau jaunavedžiai tai gali pradėti daryti ir anksčiau. Esmė yra pasirinkti tokį laikotarpį, jog visą programą spėtumėte užbaigti iki vestuvių ceremonijos.  Sužadėtiniai išklausę visą pasirengimo programą ir pabaigę kursus gauna tam tikrą pažymėjimą, kurį privalo pristatyti parapijos, kurioje ketina susituokti, kunigui.

Kam reikalingi sužadėtinių kursai?

Sužadėtinių kursai reikalingi dėl labai paprastų priežasčių. Šių kursų tikslas išlaikyti santuoką vieningą ir sukurti jai tvirtus pamatus. Sužadėtiniai yra supažindinami su santuokos svarba, siekiant, jog kiekvienas saugotų ir puoselėtų savo santuokinį gyvenimą. Sužadėtinių kursų metų yra kalbama ne tik apie teoriją minėtomis temos, tačiau yra vykdomos ir tam tikros užduotys, grupinės diskusijos bei tarpusavio pokalbiai, kurie padeda sužadėtiniams artimiau pažinti vienas kitą, o kartu ir išklausyti kitų žmonių patirtis bei patarimus, kurie padėtų nugyventi sėkmingą santuokinį gyvenimą. Taip pat šeimos planavimo specialistai, siekia supažindinti jaunavedžius su lytiškumo bei vaisingumo dovanos prasme ir reikšme, kuri padėtų būsimiems jaunavedžiams apgalvotai ir protingai planuoti šeimą.
Apskritai jaunavedžių kursai yra pakankamai naudingas dalykas, kuris leidžia suvokti, jog santuoka nėra tik žiedas, pavardė ar gyvenimas kartu. Santuoka yra daugiau nei žmogus gali suvokti, o jos puoselėjimas yra viena svarbiausių užduočių, nusprendus amžiams prisiekti amžiną meilę vienas kitam. Daugybė sužadėtinių nesuvokia santuokos prasmės ir jos reikšmės, todėl skyrybų skaičius išties liūdina. Tokių kursų pagalba, siekiama sumažinti išsiskyrusių porų skaičių ir tuo pačiu išmokyti jaunavedžius branginti dviejų žmonių sąjungą.

1618812688zuza-galczynska-c5_eQi4rrjA-unsplash.jpg

12 IDĖJŲ VIDURNAKČIO PRAMOGOMS

1606137129I0010.jpg

50 PROFESIONALIOS VESTUVIŲ PLANUOTOJOS PATARIMŲ NUOTAKAI

1540405241IMG_4413.jpg

Vestuvių planuotoja EGLĖ ČIURLIONYTĖ pataria

nusiramink ir ištekėk

VESTUVĖS BE STRESO. 10 PATARIMŲ NUOTAKOMS

Redijus photography nuotrauka

5 PATARIMAI, KAIP IŠSIMIEGOTI PRIEŠ VESTUVES

Dom Bow Tie Peteliškes LUX108 nuotrauka

BŪSIMIEJI JAUNAVEDŽIAI ATSKLEIDĖ, APIE KOKIO STILIAUS ŠVENTĘ SVAJOJA

Daugiau
naujienų

ajax loader